A gyomorelkerülő műtét során a sebész tulajdonképpen megváltoztatja az emésztőrendszer anatómiáját. A gyomor és a vékonybél egy részének kiiktatásával a táplálék a nyelőcsőből csak a gyomor felső részébe kerül, majd innen a vékonybél alsóbb szakaszába. Ez az útvonal korlátozza az ételek elfogyasztását és megemésztését is.
A Pittsburgh-i Egyetem kutatói úgy vélik, hogy a beavatkozás miatt megváltozik a szervezetben az alkohol lebontási folyamata. Ezt támasztja alá, hogy sok páciens arról számolt be, hogy jóval gyorsabban megérzi még a kevesebb alkohol hatását is, mint az operációt megelőzően.
A tanulmányhoz mintegy 2 ezer embert követtek nyomon, akik valamennyien elhízás miatt estek át valamilyen típusú műtéten. Két évvel a beavatkozás után a bypass-műtéten átesettek 11 százalékánál tapasztaltak alkoholproblémákat, ami 50 százalékkal volt magasabb, mint az operáció előtt. Ezzel szemben a gyomorgyűrűt kapott pácienseknél csak 5 százalék volt az arány, ami nagyjából megegyezett a műtét előtti gyakorisággal.
Wendy King és kutatócsoportja eredményeiről a Journal of the American Medical Association (JAMA) című orvosi folyóirat netes kiadásában számolt be.

Orbán Viktor: Győzike ide kevés lesz, indulnak a sajtóperek!