Miről árulkodnak a kelta aranypénzek?

A vaskori kereskedelemről árulkodik az a tíz kelta aranypénz, amelyet egy brit amatőr régész talált Leicestershire grófság déli részén, Peatling Magna közelében.

PR
2012. 07. 16. 15:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A pénzérméket, amelyeken lovak és rejtélyes szimbólumok láthatók, a mai Franciaország északi részén verték Kr.e. 60-50 táján – olvasható a The Archaeology News Network régészeti hírportálon.

A régészek szerint igen ritka leletről van szó. A korabeli lakosság ugyanis földműveléssel foglalkozott, apró közösségekben, zsúpfedeles, kerek házakban éltek. Kizárólag a kisszámú elit jutott hozzá luxuscikkekhez vagy birtokolt aranyat.

„Az aranypénzek azt mutatják, hogy a La Manche csatorna két oldalán élő kelták között volt kapcsolat a Kr.e. I. században, de egyben a lelet egy sor kérdést is felvet. Hogyan jutottak az aranypénzek a csatornán át a mai Leicestershire grófság területére, vagy ki volt az utolsó tulajdonosuk, és miért rejtette el az érméket?” – fogalmazott Wendy Scott, a megyei hivatal szakembere.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.