Sorsdöntő manővereket hajtott végre az űrszonda

Sikeresen hajtotta végre két kulcsfontosságú manővere közül az elsőt a Jupiter felé tartó amerikai űrszonda.

LM
2012. 08. 31. 20:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA 2011 augusztusában indította a Junót, amely öt éven át vándorol a Naprendszeren keresztül, hogy 2,8 milliárd kilométeres utat megtéve, 2016. július 4-én a Jupiter körüli pályára álljon. A napelemekkel működtetett Juno sokkal közelebb kerül a Jupiterhez, mint a Galileo, mindössze 5000 kilométer magasságban kering majd poláris pályára állva a bolygó felett, és vizsgálja a Jupiter mágneses terét, a magját és légkörét.

A most végrehajtott manőver során a Juno félórára beindította a fő hajtóművét. A jövő hétre tervezett újabb hajtómű-beindítással együtt az űrszondát a Föld felé irányítják, amelytől jelenleg 482 millió kilométerre van. Ennek köszönhetően a Juno 2013. október 9-én visszatér a Föld közelébe, hogy úgynevezett gravitációs hintamanővert hajtson végre: ennek révén sebessége másodpercenként 7,3 kilométerre növekszik, ami átsegíti az aszteroidaövezeten.

A gravitációs hintamanőver egy égitest gravitációs mezejének és sebességkülönbségének felhasználása egy űreszköz pályájának megváltoztatására. Segítségével az űrszondák kevesebb tüzelőanyaggal, rövidebb idő alatt érhetnek a Naprendszer távolabbi égitestjeihez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.