Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA 2011 augusztusában indította a Junót, amely öt éven át vándorol a Naprendszeren keresztül, hogy 2,8 milliárd kilométeres utat megtéve, 2016. július 4-én a Jupiter körüli pályára álljon. A napelemekkel működtetett Juno sokkal közelebb kerül a Jupiterhez, mint a Galileo, mindössze 5000 kilométer magasságban kering majd poláris pályára állva a bolygó felett, és vizsgálja a Jupiter mágneses terét, a magját és légkörét.
A most végrehajtott manőver során a Juno félórára beindította a fő hajtóművét. A jövő hétre tervezett újabb hajtómű-beindítással együtt az űrszondát a Föld felé irányítják, amelytől jelenleg 482 millió kilométerre van. Ennek köszönhetően a Juno 2013. október 9-én visszatér a Föld közelébe, hogy úgynevezett gravitációs hintamanővert hajtson végre: ennek révén sebessége másodpercenként 7,3 kilométerre növekszik, ami átsegíti az aszteroidaövezeten.
A gravitációs hintamanőver egy égitest gravitációs mezejének és sebességkülönbségének felhasználása egy űreszköz pályájának megváltoztatására. Segítségével az űrszondák kevesebb tüzelőanyaggal, rövidebb idő alatt érhetnek a Naprendszer távolabbi égitestjeihez.