Új kígyófajt fedeztek fel Panamában

Egy új kígyófaj három példányát fedezték fel a frankfurti Senckenberg Intézet kutatói a közép-amerikai Panama nyugati esőerdőiben.

NT
2012. 09. 18. 17:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A német biológusok a Zootaxa című szaklapban mutatták be a Sibon noalaminának elnevezett fajt, amelynek nem mérges a marása. A név második tagja spanyolul annyit tesz, mint „nem a bányákra”.

A kutatók ezzel szeretnék felhívni a figyelmet a panamai Tabasará-hegység biológiai sokszínűségére, amelyet veszélyeztet az égetéses irtás és a bányászat. Több hüllő és kétéltű kizárólag ebben az alig felfedezett régióban honos.

A világos és sötét gyűrűkkel tarkított hüllők csak közelebbi vizsgálat után mutatkoztak új fajnak, nagyon hasonlítanak ugyanis egy elterjedt fajhoz. Miután a kutatók megvizsgálták őket, észrevették, hogy az ártalmatlan kígyók pikkelye más, mint közeli rokonuké.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.