Agyműtét takarítóként, avagy mire jó még az iPhone

Homloklebenyműtétet készül végrehajtani egy szál vésővel, komolyabb tanulmányi múlt nélkül? Segít az iPhone!

Jakab Viktor
2012. 10. 14. 14:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1. Starmap
Randevúra készül mely, éjszakai sétába torkollhat? Lenyűgöző stílusán kívül megmutatná választottjának a Vénuszt vagy a Cassiopeia csillagképet, és regélne a mítoszukról? Mindössze annyit kell tennie, hogy miután eltette másnapra a fokhagymás babsalátát, telepíti a Starmap alkalmazást, és gondosan beazonosítja előre a keresett égi objektumokat. Az alkalmazás varázsa, hogy pont azokat a csillagképeket mutatja, amelyek felé fordítjuk. Lehet keresni is vele bolygót, csillagot. Ezután már csak egy kis mitológialecke szükséges és az, hogy az inteneten suzy22-ként bemutatkozó szerelme ne egy ötvenes évei végén járó szőrös hátú úr legyen.

2. NASA app
A történet fokozható, ha előadja, hogy ön egy űrutazásra készülő asztronauta. De hogy nehogy megfogja egy túlképzett leányzó, tartsa magánál mindig NASA-alkalmazását, és a „Na, és mikor indul a géped Bajkonurból?” típusú kérdésekre pillanatok alatt megkeresheti a választ, miközben hasmenést színlelve a vécére siet. Esetleg képeket tölthet le a legfrissebb Mars-misszióról, és mutogathatja: "Ezt neked csináltam az iPhone-ommal, édesem!"


3. iElements
Ön egy orosz titkosügynök, és épp most tudta meg, hogy megmérgezték polóniummal, de kémiaórák helyett a lőtérre járt gyakorolni? Segítségére már nem lesz, de utolsó óráiban barátkozhat az önben élő gyilkossal az iElements periódusos rendszere segítségével. Nagyot nevethet rajta, hogy az elem rendszáma 84, pont mint kedvese, Irina testsúlya kilogrammban. És ha bővebb információra vágyik, továbbléphet a Wikipédiára, vagy hívhatja főnökét a nagykövetségen.

4. iSeismometer
A kocsmában ülve úgy érzi, remeg a föld? De nem tudja, hogy az utolsó kevert ütött-e be, vagy tényleg érdemes lesz a pincébe menekülnie (ahol egyébként a raktár is van). Előkaphatja az iPhone-t, és bekapcsolhatja az iSeisemometert. Ez az alkalmazás rögzíti a rezgéseket külön irányokra lebontva. És hogy ne tévessze meg kézremegése, melyről tudja hogy pontosan 10 Hz-es a harmadik töményig, kirajzoltathatja a rezgés spektrumát, és ott jól elválaszthatja egymástól a különféle jelenségeket.

5. 3D Brain
Az összes agysebész Angliába ment dolgozni, ön pedig egy takarító a kórházban, mégis jobb híján magára bíznak egy komolynak tűnő homloklebenyműtétet? A kezében ott a véső, melyet János adott, a nagylelkű karbantartó, de nem tudja, melyik oldalról lékeljen, elő a 3D Brain alkalmazással, mely háromdimenziós képen mutatja meg az agy minden egyes területének elhelyezkedését. Persze hiányos is kicsit az alkalmazás, hisz nincs külön beállítási lehetőség hogy női vagy férfi agyról van szó...


6. Exoplanet
Most tudta meg, hogy Gyurcsány Ferenc nyerte a választásokat, és elkeseredésében ön inkább egy komolyabb kolóniát létesítene valamelyik exobolygón? Előtte mindenképp töltse le az Exoplanet alkalmazást, mely kötelező útikalauz minden űrstoposnak. Így például nem eshet olyan hibába, hogy a WTS–1 b gázóriást választja születendő gyermekei játszóteréül. Ha mégis ezt a meglehetősen ritkán lakott bolygót választja, felkészülhet a közel 10 ezer éves útjára, már persze ha tud közel fénysebességgel haladni. Ha kedvenc válogatáskazettája a Best of Fásy Mulató beragad az űrhajó magnójába, 87,6 milliószor kell meghallgatnia mire odaér, így Abádszalók után az egész univerzum megismerheti a Mesterhármast. Ablak leteker, full hangerő...

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.