Horthy börtönétől a szovjet emigrációig

Gyöngyösbokréta-mozgalom, hímzett ajándékok, munkaverseny a nagy vezető tiszteletére. A személyi kultusz morbid pokla az ’56-os forradalom előtt.

tt
2012. 10. 22. 5:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rákosi Mátyás, minden idők legrettegettebb magyar pártvezére, akit Sztálin legjobb magyar tanítványának is neveznek, tizenöt évet töltött a Horthy-korszak börtönében, majd élete utolsó tizenöt évét a Szovjetunióban, emigránsként.

 

1952-ben Rákosi pajtás pályája csúcsára ér. Gyárelnevezés, emlékalbumok sora és munkaverseny tiszteleg előtte, egy évig miniszterelnök is lesz. A Rákosi-kultusz tetőpontján százezrek tekintik meg az életéről szóló gigantikus kiállítást. Transzparensek, ajándékok, személyi kultusz, kollektív rajongás és tisztelet a szovjet birodalom árnyékában.

A Hír TV Ősök tere című műsorának 2012 április 21-i adásának ismétlése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.