Sikeresen fellőtték a Protont

Az augusztusi kudarcot követően a Proton hordozórakéta vasárnap kiköszörülte az orosz űriparon esett csorbát.

LM
2012. 10. 15. 7:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Proton–M az Intelsat 23 távközlési műholddal moszkvai idő szerint 12 óra 37 perckor startolt a kazahsztáni Bajkonurról. Kilenc és fél órával később a Briz–M gyorsítófokozat a tervezett pályára juttatva a műholdat levált róla. A Proton űrrakétát idén már a nyolcadik alkalommal lőtték fel. A rakétatípus elkészülte óta a 380. alkalommal startolt el a Földről.

Az Intelsat 23 egy több mint 2,5 tonnás indítási tömegű, úgynevezett hibrid kommunikációs műhold, amelynek hatóköre kiterjed majd Észak- és Dél-Amerikára, a Karib-tenger térségére, Nyugat-Európára, Afrikára és néhány csendes-óceáni, illetve atlanti-óceáni szigetre is. Működését 15 évre tervezik.


Augusztusi fiaskó

Augusztus hatodikán nem sikerült a Föld körüli célpályára állítani egy orosz és egy indonéz műholdat az orosz Proton–M típusú hordozórakétával, emiatt a műholdakat nem lehet rendeltetésüknek megfelelően használni. A fiaskó után nem sokkal Vlagyimir Nyesztyerov, a Hrunyicsev űrrakéta-tervező és -gyártó tudományos központ vezetője lemondott posztjáról.

Vlagyimir Popovkin, a Roszkoszmosz vezetője augusztus közepén elismerte, hogy a sikertelen fellövést a gyorsítófokozat hibája okozta, ugyanis eltömődött benne az üzemanyag-vezeték. Az orosz űrkutatási hivatal ellenőrzésre visszarendelte az összes Briz–M gyorsítóegységet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.