A Proton–M az Intelsat 23 távközlési műholddal moszkvai idő szerint 12 óra 37 perckor startolt a kazahsztáni Bajkonurról. Kilenc és fél órával később a Briz–M gyorsítófokozat a tervezett pályára juttatva a műholdat levált róla. A Proton űrrakétát idén már a nyolcadik alkalommal lőtték fel. A rakétatípus elkészülte óta a 380. alkalommal startolt el a Földről.
Az Intelsat 23 egy több mint 2,5 tonnás indítási tömegű, úgynevezett hibrid kommunikációs műhold, amelynek hatóköre kiterjed majd Észak- és Dél-Amerikára, a Karib-tenger térségére, Nyugat-Európára, Afrikára és néhány csendes-óceáni, illetve atlanti-óceáni szigetre is. Működését 15 évre tervezik.
Augusztusi fiaskó
Augusztus hatodikán nem sikerült a Föld körüli célpályára állítani egy orosz és egy indonéz műholdat az orosz Proton–M típusú hordozórakétával, emiatt a műholdakat nem lehet rendeltetésüknek megfelelően használni. A fiaskó után nem sokkal Vlagyimir Nyesztyerov, a Hrunyicsev űrrakéta-tervező és -gyártó tudományos központ vezetője lemondott posztjáról.
Vlagyimir Popovkin, a Roszkoszmosz vezetője augusztus közepén elismerte, hogy a sikertelen fellövést a gyorsítófokozat hibája okozta, ugyanis eltömődött benne az üzemanyag-vezeték. Az orosz űrkutatási hivatal ellenőrzésre visszarendelte az összes Briz–M gyorsítóegységet.