A Tejút és a világűr más galaxisai sok fiatal csillag klaszterének, és ezek csoportjainak adnak otthont. Egy-egy ilyen csoportban O-, illetve B-csillagként ismert fiatal csillagok százai, ezrei találhatók. A Cygnus OB2 nevű csillagklaszter mintegy 60 O és 1000 B típusú csillagot számlál. A NASA szakemberei a Chandra Röntgen Obszervatórium segítségével mélységében is megfigyelhetik a klasztert, a röntgenkibocsátás érzékelésével pedig észlelhetik egyes csillagok születését, illetve halálát.
Ez idáig mintegy 1700 röntgensugárforrást érzékeltek, ebből 1450 a klaszter csillagaiból származik. A fotón a röntgensugárforrások kék színnel láthatók, a piros szín a NASA Spitzer űrteleszkóp infravörös érzékeléseit, a narancs pedig az Isaac Newton űrteleszkóp optikai adatait jelzi.
Egy fiatal csillag kora általában 1 és 7 millió év közötti. A csillagok sugárzása alapján a tudósok meg tudják állapítani, hogy melyek milyen korúak lehetnek, és milyen kondícióban vannak. Bizonyítékokkal támasztották alá, hogy a klaszter több régebbi tagját egy szupernóva robbanása következtében elveszítette.
A Cygnus OB2 tömege a Nap 30 000-szeresének felel meg, és hasonlóságot mutat a mi galaxisunkban létrejött csillagok tömegével. Mindez azt jelenti, hogy a Földtől 5000 fényévnyire lévő Cygnus OB2 a hozzánk legközelebbi tömeggel bíró csillagklaszter.