A Google megint nagyot alkotott, ezúttal a Niantic Labs céggel karöltve. Az Ingress nevű játékszoftver pár napja érhető el az interneten (a program egyelőre csak androidos telefonokon fut), és tulajdonképpen egy alternatív valóságba (Augmented Reality) repíti a felhasználót, ahol a történet szerint az emberiség tudatának irányításáért megy a harc, a felhasználó pedig aktív résztvevője az eseményeknek. Ehhez a játékhoz tehát az otthonülős punnyadás helyett sétálnunk kell a városban, ami mindenképpen jót tesz a kalóriaégetésünknek.
Játszva tanít a program
Az alkalmazás a telefon GPS-rendszerét használja fel arra, hogy meghatározza a felhasználó pozícióját, és külön úti célokat adjon neki (például Szentháromság tér, Oktogon), ahol virtuális energiapontokat gyűjtögethet, mint tette azt Super Mario a nyolcvanas években, csak itt komolyabb a sztori. A pontok segítségével különböző portálokat lehet megnyitni, ami által egyre mélyebben elmerülhetünk a történetben, sőt a játék elején azt is eldönthetjük, hogy a jó vagy a rossz oldalon állunk. Külön dicséret illeti a fejlesztőket, amiért a program kiállításokra és könyvtárakba is elvezet minket, ezáltal egy kis kultúra is ragadhat ránk.
A Google ráérzett a piaci résre
A forgatókönyvírókat a híres sorozatkészítő, J.J. Abrams (Alias, Lost, Fringe) ihlette meg, de a fejlesztők az Ingressnél semmiképp sem szerették volna, ha lezáratlan maradna a sztori vagy esetleg függőség alakulna ki a játékosoknál, ezért hozzávetőlegesen egyéves játékidővel kalkuláltak. Ennyi idő alatt rengeteget fogunk majd sétálni, és ha jó levegő lenne a nagyvárosokban, akkor még egészségesnek is hívhatnánk a Google új alkalmazását.
Persze a Google sem készítette volna el az Ingresst, ha nem lenne benne biznisz. A vállalat komoly reklámbevételre számíthat, hiszen számos érintett pont közelében létező boltok és termékek vannak, a marketingeseik pedig már szerződést is kötöttek a Hint Water, Zipcar és Jamba Juice termékeket promotáló cégekkel. Íme egy bemutató videó a játékról:
Tény, hogy az Ingress hatalmas áttörést jelent a játékszoftver-piacon, mert összekötötte a virtuális világot a valósággal, így biztosak lehetünk benne, hogy sok hasonló program fogja követni őt a jövőben.