Hazánk kifejezetten árérzékeny piacnak számít, ezért a legolcsóbb, 82 centiméteres készülékeket vettük górcső alá (ezek a gyakorlatban inkább 80-81 centis képátlóval rendelkeznek). Ez a méretosztály a 66 centisekkel ellentétben megfelelő választás lehet akár egy közepes méretű szobába is. A három versenyző közül az Orion terméke LED-es, azaz nagyjából a harmadával kevesebbet fogyaszt, mint a hagyományos LCD-k, és a kontrasztaránya is jobb. A felbontása mindegyiknek HD-ready (1366 × 768 pixel), ami első hallásra kevésnek tűnhet, de azért nem kell kétségbe esni, ugyanis a Full HD felbontás csak jóval nagyobb tévéknél eredményez érzékelhető változást. Szerencsére hamarosan teljesen megszűnik az analóg jel sugárzása, ami ugyan olcsó alternatívát jelentett a háztartásoknak, de gyatra képminőséget nyújtott a lapostévéken. Természetesen sok azonos tulajdonsága van az itt szereplő három készüléknek, például mindegyik rendelkezik két darab HDMI csatlakozóval, USB-bemenettel, az összes fontos formátumot felismerik, sőt a feliratokat is tudják kezelni. A most következő rövid leírások nem saját tesztet takarnak, hanem az interneten fellelhető információkat összegeztük kedves olvasóinknak.
Az LG-k világszerte nagy népszerűségnek örvendenek. Menürendszerük könnyen átlátható, rengeteg képarány közül választhatunk, és a képminőségre sem lehet panasz. A 32CS4600 típus ugyan „csak” sima LCD technológiával rendelkezik, de tudásáról sokat elárul az 5 milliszekundumos válaszidő, valamint az 500 cd/m2 fényerő. Ezek a modern készülékek már fényévekkel jobbak, mint 6-8 évvel ezelőtt piacra dobott őseik. A Triple XD Engine képjavító áramkör egész szépen kijavítja az analóg jel hibáit, viszont hang terén nem brillírozik az LG, a 2 × 5 wattos teljesítmény kicsit soványnak tűnik. A felhasználók elsősorban a szép képet, valamint a remek ár-érték arányt dicsérik. Ez a típus kiválóan szerepelt a különféle teszteken, és az ára is nagyon kedvező, internetes megrendelés esetén már 65 800 forintért hozzájuthatunk!
Az Orion 1997 óta a szingapúri Thakral csoport tulajdonában van, ám eredetileg magyar gyártó volt. A T32-DLED ára nagyon közel van a lélektani határhoz, jelenleg 69 990 forintot kérnek érte. Az Orion konkurenseivel ellentétben PC-bemenettel is rendelkezik, hangfalainak 2×10 wattos teljesítménye több mint elegendő, viszont nem tudja kezelni a Dolby Digital hangot, tehát ha 5.1-es hangzásra vágyunk, akkor erősítőt is kell vennünk. A felhasználók visszajelzései alapján a LED-tévének tűéles a képe, és a mindössze 3 centiméteres vastagságának köszönhetően a falra szerelve is jól néz ki.
---- Samsung LE32E420 ----
A Samsung termékeit az LG-hez hasonlóan sokan keresik Magyarországon, mert viszonylag olcsón, jó minőséget gyártanak a dél-koreaiak. A cég az utóbbi tíz évben a leginnovatívabb gyártók közé küzdötte fel magát a tévés iparágban. Elsők között vezették be az integrált médialejátszót és a Smart rendszereket , emellett vezető szerepet játszottak a 3D bevezetésében. Az LE32E420 típusban természetesen nem találunk Smart opciót, sem 3D-t, ettől függetlenül minden alapvető igényt kielégít ez a belépőszintű készülék. A tévé megkapta a vállalat jól bevált képjavító, képmódosító eljárásait, mint például a dinamikus kontrasztot, a fekete tónust, amelyek aktiválásával növelhető a mélységérzet, illetve a digitális zajszűrést, amit automata üzemmódra érdemes állítani. Bár a leírás szerint a modell képes az SRS TruSurround HD technológia révén a virtuális térhatású hangzás megteremtésére, ez inkább csak marketing duma. De ne is várjunk csodát két darab 5 wattos beépített hangszórótól.
Az LE32E420 pontosan annyiba kerül, mint az Orion T32-DLED, ami miatt lépéshátrányba kerül – hiszen hiába a fejlett elektronikája –, a LED-es megoldásnak köszönhetően az Orion szebb képet produkál, és kevesebb áramot fogyaszt.
Egyik készülék megvásárlásával sem követünk el hibát, a képminőséget tekintve az Orion tűnik a legjobb választásnak, az LG ár-érték arányával tűnik ki, a Samsung pedig kiegyensúlyozott tulajdonságokkal rendelkezik, és a legnevesebb márkának számít ebben a mezőnyben. Meg kell említeni, hogy ha 15-20 ezer forinttal magasabbra tettük volna a lélektani felső határt, akkor már a Panasonic, Sony, Phillips nagy felbontású, 82 centis tévéi is megjelentek volna a palettán, viszont ha nagyobb képátlóra vágyunk, akkor nagyjából 100 ezer forintot kell rászánnunk a vásárlásra.