A Szojuz a tervek szerint rekordsebességgel halad, mindössze hat óra alatt teszi meg azt az utat az űrállomásra, amely korábban két napot vett igénybe. A legénységet Christopher Cassidy amerikai, valamint Alekszandr Miszurkin és Pavel Vinogradov orosz űrhajósok alkotják.
Pavel Vinogradov, a legénység orosz parancsnoka szerint a rövidített űrutazás, avagy „gyorsmegközelítés” egy sor előnnyel jár. Lehetővé teszi például, hogy a különböző orvosi és biológiai kutatásokhoz olyan anyagokat is szállítsanak az űrállomásra, amelyeket korábban – a két napig tartó repülés miatt – nem vihettek magukkal.
Szakértők szerint a „gyorsmegközelítés” irányítási feltételeit korábban a Progressz teherűrhajókkal próbálták ki. A mostani kísérlet ugyanakkor azt jelenti, hogy az űrhajósoknak az eddig két napra elosztott munkát hat óra alatt kell elvégezniük, és maga az utazás is más jellegű lesz. Az űrhajósok a fellövés után nem szabadulhatnak meg szkafandereiktől, el sem hagyhatják ülésüket, nem mehetnek át a tágasabb kabinba, és a fellövés előtti időt is beleszámítva ugyanabban a pózban töltenek el összesen tíz órát. Az új eljárás mögött egyes szakemberek ugyanakkor takarékossági megfontolásokat is sejtenek.
A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) jelenleg egy kanadai, egy amerikai és egy orosz űrhajós dolgozik.