Húszmillió éves tevék döntötték meg az elméletet

Jóval korábban befejeződött az Észak- és Dél-Amerikát összekötő földszoros kiemelkedése a tengerből, mint ahogy azt eddig hitték.

kn
2013. 04. 29. 7:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több mint 20 millió éves állatok, köztük tevék és lovak megkövült maradványait találták meg amerikai és dél-amerikai kutatók a Panama-csatorna szélesítési munkálatai közben. A Smithsonian Trópusi Kutatóintézet hétvégi bejelentése szerint egyebek közt törpetevék és -lovak, egy orrszarvú, egy medve, egy kajmán és egy óriáscápa fosszíliáit találták meg, továbbá egy megkövült majmot, amely a legrégebbi emlősállat a térségben. Eddig összesen hat új fajt azonosítottak.

A leletek arra utalnak, hogy az Észak- és Dél-Amerikát összekötő földszoros kiemelkedése a tengerből már tízmillió éve befejeződött, jóval korábban, mint eddig feltételezték (a tudomány eddig hárommillió évesnek tartotta a Panamai-szorost) – közölte Carlos Jaramillo kolumbiai tudós. A kutatók szerint az újonnan felfedezett kövületek bővebb felvilágosítást adhatnak az őskori állatoknak a két kontinens, Dél- és Észak-Amerika közti vándorlásáról, a korabeli fatörzsek vizsgálata pedig a hajdani klímáról árulhat el információkat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.