Árpád-kori sírokra bukkantak Orosházán

Az előzetes felmérések szerint mintegy hatvan-nyolcvan épen maradt sírt tárnak fel – tájékoztatta az MTI-t az orosházi Szántó Kovács János Múzeum igazgatója.

tt
2013. 06. 17. 7:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rózsa Zoltán elmondta: a sírok 20-30 méterre találhatók attól az Árpád-kori településtől, amelyet Orosházán 2006-ban tártak fel.

A mellékletek (ékszerek, egyéb tárgyak) nélküli, padmalyos sírok a Kárpát-medencében egyedülálló temetkezési formát jelentenek. Különleges rituáléra utal az is, hogy a holttesteket a kiásott sír hosszanti oldalfalába vájt mélyedésbe fektették, a fejet déli irányba tájolták, hasonlóan a muzulmán népek temetkeztek.



Orosházán először 1997-ben bukkantak néhány épen maradt padmalyos sírra, majd 2012-ben ugyanitt egy 20-30 sírból álló csoport került elő, a most feltárás alatt álló az eddigi legnagyobb sírcsoport az Árpád-kori temetőből.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.