Fiatal magyar tervezők nemzetközi sikere

A magyar diákokon kívül a legjobb tízbe ausztrál, francia, indonéz, olasz, lengyel, román, svéd és brit diákok tervei kerültek be.

tt
2013. 09. 17. 16:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az első forduló nyertesei fejenként 1000 dollárt kapnak, és továbbjutnak a verseny második fordulójába, amelyben tartókonzol-konstrukcióikat a GE legyártja és terhelési próbának veti alá. A második fordulóra szeptember 17-e és november 15-e között kerül sor – olvasható a vállalat közleményében. A magyar diákokon kívül a legjobb tízbe ausztrál, francia, indonéz, olasz, lengyel, román, svéd és brit diákok tervei kerültek be.

A repülőgép sugárhajtóművének kritikusan fontos alkatrészét képező konzolok tartják meg a hajtómű súlyát annak mozgatása alatt, de a repülés során fellépő jelentős vibrációt is ki kell bírniuk. Az additív gyártástechnológiák, így a 3D nyomtatás alkalmazásával egy repülőgép-hajtómű súlya mintegy 453 kilogrammal csökkenthető, és ezzel jelentős mértékben visszaszorítható az üzemanyag-felhasználás is.

A verseny célja az volt, hogy az additív gyártásban rejlő lehetőségeket a nyílt innovációval ötvözve olyan konstrukciók szülessenek, amelyek nemcsak a tartókonzol súlyát csökkentik, hanem növelik szilárdságát és teljesítményjellemzőit is.

A pályázók szerint az általuk tervezett tartókonzolok csaknem 80 százalékkal könnyebbek a jelenleg alkalmazottaknál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.