Kétezer programmal vár a Kutatók Éjszakája

Kísérletekkel, interaktív bemutatókkal kétezer látogatót vár a Kutatók Éjszakája.

kn
2013. 09. 24. 14:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A központi budapesti eseménynek a Dürer Rendezvényház ad otthont, míg Pécsett új regionális helyszínként a Zsolnay Negyed is várja a látogatókat – hangzott el a programokat beharangozó keddi budapesti sajtótájékoztatón.

A rendezvénysorozat legfőbb célja olyan kedvező benyomást nyújtani a fiataloknak a magyarországi kutatás-fejlesztési folyamatról és a különböző intézményekről, hogy minél többen válasszák a kutatói hivatást – mondta Tímár József, a Semmelweis Egyetem (SE) rektorhelyettese. Az SE csaknem félszáz helyszínen várja a látogatókat többek között interaktív csoportos újraélesztéssel, sebészeti és bonctermi bemutatókkal, 3D-s anatómiai programmal, helyes fogmosási technikákkal, gyerekeknek szóló videoendoszkópos sebészeti gyakorlattal.

Ezen az estén megnyílik az érdeklődők előtt a Semmelweis Szimulációs Központ is, ahol a látogatók betekinthetnek a szimulációs orvosi képzés titkaiba. A nagyobb helyszínek között ingyenes Semmelweis buszjárat közlekedik.
Az idén húszéves Bay Zoltán Nonprofit Kft. budapesti lézercsarnokában a lézer „ízébe” kóstolhatnak bele a látogatók gravírozott sajt és toast formájában, és tükrös fonofóniát játszhatnak. A szegedi telephelyen az állati érzékszervekkel, a miskolcin pedig a tapintható tudománnyal ismerkedhetnek meg, a Planetárium közönsége az Uránuszra vezető utat találhatja meg GPS segítségével. Az A38 Hajón zenei workshopok, a Klebelsberg Kultúrkúriában szárazjeges kísérletek színesítik a programokat.

A központi budapesti helyszínen rendezik meg a Kutatói és Szakmai Gyakorlati Helyek Börzéjét, emellett a látogatók megismerhetik többek között a világító élőlények rejtelmeit, és hallhatnak a parlagi sasokról, a pécsi Zsolnay Negyedben lesz óriás-DNS-építés, 3D-s nyomtatás és túravezetés az emberi test belsejében.

Ezen az éjszakán megnyílnak az Ericsson kutató-fejlesztő laboratóriumai is, a központban rendhagyó fizikaórát tartanak közéleti személyiségek részvételével, bejelentkezik a Masat–1 műhold, bemutatják a pókerező robotokat, és kipróbálható egy tank vezérlése android rendszerrel. Az eseménysorozatot partnereivel együtt immár nyolcadik alkalommal rendezi meg a Tempus Közalapítvány, idén negyedszer a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány társszervezője az eseménynek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.