Emberi szív a nyomtatóból? – a tudósok szerint hamarosan ez is lehetséges lesz. Amerikai kutatóknak az a céljuk, hogy az elkövetkező tíz évben teljesen működőképes szívet nyomtassanak. Dr. Stuart Williamsnek és kutatócsoportjának korábban már sikerült koszorúereket és kisebb szívereket nyomtatniuk.
A Louisville Egyetem kutatócsoportja most azon dolgozik, hogy teljes emberi szívet is lehessen. A mesterséges szervek hatalmas előrelépést jelentenének a transzplantációs orvoslásnak.
„Amerikának sikerült kevesebb mint tíz év alatt embert küldeni a Holdra. A mi projektünk is egy évtized múlva lesz lehetséges” – nyilatkozta dr. William. Amerikai kutatók már dolgoznak a 3D-s bionyomtatón. Ahhoz, hogy a páciensek szervezete elfogadja a kinyomtatott szervet, a tudósoknak a páciensek saját szerves sejtanyagát kell használniuk. Ez azt jelenti, hogy például a páciens zsírszövetéből vesznek ki sejteket.
A kutatók azt remélik, hogy néhány éven belül a 3D-s bioprinter olyan gyakori lesz a kórházakban, mint ma a röntgengépek.
Háromdimenziós nyomtatóval készítették el egy dinoszauruszcsigolya másolatát német kutatók az eredeti csont preparálása nélkül.
Sérült emberi koponyacsont háromnegyed részét sikerült kipótolni az Egyesült Államokban 3D-s nyomtatási technika segítségével. Havonta 300-500 amerikai állampolgár szorul koponyacsontpótlásra.
Borjú füléből vett élő sejteket tartalmazó különleges kollagén géllel és 3D-s nyomtató segítségével mesterséges emberi fület készítettek a tudósok.