Itt az okostelefonnal irányítható kenyérpirító

Applikációk, amik a mosógéptől a luxushajóig mindent irányítanak.

tt
2014. 05. 04. 13:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az okostelefon-gyártó cégek és az applikáció-fejlesztő vállalkozások folyamatosan azon dolgoznak, hogyan tudnak minél egyszerűbben egy készülékbe összpontosítani minél több funkciót és alkalmazást. Ezek egy része kimondottan praktikus, de van olyan is, ami csak a helyet foglalja a telefonon. Pár évtizede még a televízió távkapcsolója is hihetetlennek tűnt, ma pedig komplett háztartást lehet okostelefonnal irányítani. A Phonearena összeszedte azt az öt dolgot, amiről nem hittük valaha hogy egyszer még okostelefonnal irányítjuk.

Nemrég írtunk arról, hogyan képzeli el a Samsung az Android-alapú automatizált okosháztartást, amelynél bárhonnan, bármikor felügyelhetjük otthonunk működését. A Samsung által piacra dobott F457 egy Android-vezérelte csúcsmosógép, ami a ki-bekapcsolás mellett a fordulatszám-kiválasztás, és még sok minden más funkció is irányítható az okostelefon segítségével bárhonnan, leszámítva a mosnivaló ki- és bepakolását.

Az iKettle névre hallgató fémszínű (inox) formatervezett vízforraló nem egyszerűen csak felforralja a vizet, de az applikáció segítségével ébredéskor rá is kérdez arra, hogy milyen hőfokon kérjük a vizet a reggeli teához.

A Bugatti Noun (nem, nincs köze a luxus autómárkához) egy ezer dolláros (220 000 forint!) üvegtestű készüléke 300 fokon süti tökéletesre a pirítóst egyetlen applikációs gombnyomással, de húst is süthetünk benne, telefonon beállítva a hőfokot. Borsos ár, de cserébe nem kell idegeskedni azon, hogy vajon odaégetünk-e bármit.

A Biome egy mini, okostelefonnal programozható asztali terrárium, ahol a kedvenc trópusi növényeinket nevelgethetjük hatékonyan. Az élő tamagocsinak is nevezett Biome a távol-kelet egyik felkapott holmija, amit okostelefonnal vagy tablettel irányíthatunk. A Biome alkotói érdekes módon a visszalassított élet mellett törnek pálcát. Ars poeticájuk szerint a Biome 3D-s alternatívát nyújt az okostelefon-felhasználás kapcsán a jelenleg Twitter- és Facebook-függő userek számára.

Ki hitte volna, hogy a matekórán unalomból hajtogatott kisrepülőket egyszer egy olyan elektromos motor képes tíz percig a levegőben tartani, amit bluetooth-kapcsolat köt össze egy okostelefonnal? Shai Goitein New York-i feltaláló és vállalkozó egymillió dolláros fejlesztése „hiánypótló” alkalmazás, hiszen nincs is annál hasznosabb, hogy drónként irányítsunk telefonról egy papír repülőgépet...

Anto Marden hongkongi dúsgazdag üzletember potom 15 millió dollárt fizetett ki a Adastra Superyacht névre hallgató „csónakra”, ami leginkább a Star Wars-trilógia egyik űrhajóját idézi, mint inkább tengerjáró luxusjachtot. Mindenesetre a szaunával, gőzfürdővel, és jakuzzival is rendelkező 45 méter hosszú mesehajót egy iPhone segítségével is vidáman el lehet vezetni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.