Különleges antilop született Nyíregyházán

A nagy kudut a legszebb szarvú antilopfajnak tartják, dugóhúzószerűen csavarodó szarvakat viselnek a bikák.

kn
2014. 05. 01. 14:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tájékoztatása szerint a négy és fél éves anyaállatnak hét hónapos vemhesség után, egy hete született meg a borja, amely most 16 kilogrammos. A kis bika hat hónapos koráig szopik majd, látványos szarvai 6-7 éves korára fejlődnek ki teljesen.

A nagy kudut (Tragelaphus strepsiceros) a legszebb szarvú antilopfajnak tartják, a bikák egy méter hosszú, dugóhúzószerűen csavarodó szarvakat viselnek. Ez okozta a természetben a vesztüket is, az állományuk fogyóban, trófeájuk miatt ugyanis sokan vadásznak rájuk.

A nagy kudu a második legnagyobb antilopfaj, ivarérett bikáinak súlya 250-300 kilogramm, marmagassága 150 centiméter. A faj Afrikában honos, a kontinens erdős szavannáin, bozótosaiban él, mindig víz közelében. Az öt-tizenkét egyedből álló csoportjaik élén egy idős bika áll. A vonuló faj bokrok és fák leveleivel táplálkozik, füvet alig fogyaszt.

A nagy kudu a magyar állatkertek közül csak a Nyíregyházi Állatparkban látható, egy négy egyedből álló csapat él a Sóstói-erdőben lévő intézményben. Az antilopok a Tarzan ösvénye nevet viselő kifutórendszerben találhatók, számos más patás ritkasággal együtt, így például grevy zebrákkal, fekete ló antilopokkal, illetve nyársas antilopokkal. A különleges, fekete-sárga csíkos állatokat egy három méter magas bambuszhídról figyelhetik meg a látogatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.