Idén áprilisban a szárazföld fölött és az óceánok felszínén 0,77 Celsius-fokkal volt magasabb a globális középhőmérséklet a 20. századi 13,7 Celsius-fokos átlagnál, és elérte a 14,47 Celsius-fokot. A szárazföld fölötti hőmérséklet 1,35 Celsius-fokkal, a tengerek felszínén mért hőmérséklet 0,55 Celsius-fokkal volt magasabb a 20. század átlagánál.
Az északi féltekén még nagyobb melegedést mértek: a szárazföld fölötti hőmérséklet 1,54 Celsius-fokkal haladta meg a 20. századi átlaghőmérsékletet. Szibéria középső részén kiugróan magas volt a melegedés, legalább 5 Celsius-fokkal haladta meg az 1981–2010 közötti átlagos térségbeli áprilisi hőmérsékletet.
Az eurázsiai kontinens több mint felén, Észak-Afrikában és Mexikó nagy részén szintén az átlagosnál jóval magasabb hőmérsékletet mérték. Csak Észak-Amerika középső és keleti részén volt az átlagosnál hűvösebb az április.
A déli féltekén a negyedik legmagasabb hőmérséklet-emelkedést jegyezték fel a felmérések kezdete óta: 0,82 Celsius-fokkal volt magasabb a földfelszíni és tenger feletti középhőmérséklet a térségbeli átlagnál.
Kelet-Ausztrália egyes térségeiben és Indonézia nyugati részén szintén rekordmeleget mértek. Csak Dél-Amerika egy részén volt az átlagosnál hűvösebb a térségbeli középhőmérséklet.
Európában Nagy-Britanniában a harmadik legmelegebb áprilisi középhőmérsékletet mérték a feljegyzések 1910-es kezdete óta, 1,8 Celsius-fokkal magasabbat az átlagnál. Norvégiában is 2,4 Celsius-fokkal volt magasabb az áprilisi átlaghőmérséklet az 1981–2010-es átlaghoz képes. Dániában a negyedik legmelegebb áprilist jegyezték fel: 3,0 Celsius-fokkal magasabb volt a havi átlaghőmérséklet.
Az év első négy hónapjában a középhőmérséklet szerte a világon 0,64 Celsius-fokkal volt magasabb, és elérte a 12,6 Celsius-fokot, ami a hatodik legmelegebb ilyen periódus a feljegyzések kezdete óta.