Múzeumba került a világ legrégebbi nőalakja

Megtalálása után öt évvel állandó helyre, múzeumi vitrinbe kerül a 40 ezer éves szobrocska.

UDM
2014. 05. 17. 10:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szobrocskát a baden-württembergi Blaubeurenben lévő Őstörténeti Múzeumban helyezték el, ahol különleges állandó kiállítás nyílt az emberiség történetének néhány legrégebbi műalkotásából.

A Blaubeuren közelében lévő Sváb-Alb-hegység jégkorszaki barlangjai fontos lelőhelyek a világ régészei számára. Itt találták a világ legrégebbi hangszereit, nagyon régi festményeket és számos történelmi jelentőségű figurát. A leletek azt sugallják, hogy az Alb barlangjaiban élt őssvábok találták fel a képzőművészetet, a zenét és talán a festészetet is.

A Hohle Fels-barlangban 2008-ban hat darabban előkerült mamutagyar-szobrocska a szakértők számára a legértékesebb lelet. A mindössze hat centiméteres figura női alakot ábrázol túlhangsúlyozott nőiességgel, túlméretezett farral és nemi szervekkel. Ez a legrégebbi ismert műalkotás, amely emberalakot ábrázol.

Eddig azonban hiányzott egy múzeum, amely bemutatná a világhírű leleteket. Ezért a különleges tárgyak mindig a páncéltermekbe kerültek, a Sváb-Alb-hegység turizmusért felelős hivatalának nem kis bosszúságára.

A turisták által igen kedvelt Stuttgart és Tübingen városok is jelentkeztek, hogy náluk kapjon helyet a központi múzeum, a történelmi emlékeket tulajdonló Baden-Württemberg tartománya azonban végül a csupán 12 ezer fős lakosú Blaubeuren mellett döntött.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.