Sárgafülű ékszerteknőst találtak Szegeden

Az eredetileg Észak-Amerikában őshonos hüllő minden valószínűség szerint szabadon kelt ki tojásából.

UDM
2014. 06. 18. 0:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ékszerteknős mindkét alfaja, az északabbra élő vörösfülű és a délebbre, például Floridában is megtalálható sárgafülű ékszerteknős világszerte, így Magyarországon is kedvelt hobbiállat.

Az eleresztett vagy elszökött sárgafülű ékszerteknősök azonban annyira elszaporodtak vadon is, hogy ma már tilos behozni a faj egyedeit az Európai Unióba. Invazív fajként veszélyeztetik az őshonos élővilágot, kiszoríthatják élőhelyükről a mocsári teknőst is.

A vörösfülű ékszerteknősről már kiderült, hogy képes áttelelni és szaporodni Magyarországon, a sárgafülű ékszerteknőst azonban melegigényesebbnek tartják. Így újdonság az, hogy – talán az enyhe télnek köszönhetően – nemcsak áttelelnek, hanem szaporodnak is Közép-Európában.

A teknősfiókát egyelőre terráriumban tartják, majd olyan helyre kerül, ahonnan nem tud kijutni a természetbe.

A terület, ahol megtalálták a kis teknőst, bővelkedik ékszerteknősben. Azonban nem a vadaspark dolgozói teszik oda az állatokat, hanem egyes látogatók igyekeznek így megszabadulni a feleslegessé váló kedvencüktől. Ez azonban komoly ökológiai veszélyt jelent, a mocsaras részről a teknősök a vadaspark 45 hektáros területén szabadon el tudnak mászni bárhova.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.