Több erdőt irtanak ki Indonéziában, mint Brazíliában

Indonéziában évről évre átlagosan csaknem ötvenezer hektárral növekszik az erdőirtás mértéke.

UDM
2014. 07. 01. 4:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mialatt Brazíliában lassult az erdőirtás mértéke, egy új tanulmány szerint Indonéziában évről évre növekszik, átlagosan csaknem ötvenezer hektárral.

Nem járt sikerrel a 2011 májusában 65 millió hektár erdőségre meghirdetett fakitermelési moratórium – írja Belinda Margono kutató és szakértői csapata a Nature Climate Change című brit szaklapban.

2012-ben 840 ezer hektár területet irtottak ki Indonéziában, csaknem kétszer akkorát, mint Brazíliában (460 ezer hektár). 2000 és 2012 között összesen több mint hatmillió hektár erdő tűnt el – egy Horvátország méretű terület.

„Az erdők kiirtása súlyos következményekkel jár a klímaváltozás és a faji sokszínűség megőrzéséért tett erőfeszítések tekintetében. A főbb erdők kitermelése miatt megnő az üvegházhatású gázok kibocsátásának mértéke, és csökken a faji sokszínűség” – mondta Margono, az amerikai Marylandi Egyetem munkatársa.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.