Az érdeklődőket 101 intézmény több mint 2000 kutatója és tudományos szakembere várta országszerte 2344 programmal. A legtöbben a 18-30 éves korosztályból érdeklődtek, de idén is mindenhová érkeztek családok és iskolás csoportok is. A regisztrációköteles programok szinte minden helyszínen teljes telítettséggel zajlottak – közölték a szervezők hétfőn az MTI-vel.
„A legnépszerűbb programok a nyitott mérnöki, informatikai és biológiai laborok, valamint a kémiai bemutatók voltak. Az országos látogatottság elérte a 70 ezer főt, csak az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) programjain 7000 fő, míg a Szegedi Tudományegyetemen 4000 fő vett részt” – idézte a közlemény Lampért Kármán Tímea projektvezető szavait.
Az egyetemeken tartott programok a legtöbb helyen lefedték az intézmények szinte teljes képzési, kutatási portfólióját. A gödöllői Szent István Egyetemen a látogatók növényfajták molekuláris „ujjlenyomatát” készíthették el, a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán a látványkémia-show, a Szolnoki Főiskolán a repülésszimulátor vonzotta a legtöbb látogatót.
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetben (SZTAKI) a tolmácskesztyű és a retrószámítógép-kiállítás, míg Győrben a Széchenyi István Egyetemen a kis kutatók akadályversenyén, az egri Eszterházy Károly Főiskolán pedig a kémiashow-kon számlálták a legtöbb érdeklődőt.
A szervező Tempus Közalapítvány pécsi helyszínén a robotolimpia és a játékos matematika, Budapesten a Mérnökök Óvodájában tartott és a felnőtt korosztálynak szóló tudományos előadások bizonyultak a legérdekesebb programnak.
A Kutatók éjszakáját immár kilencedik alkalommal rendezte meg a Tempus Közalapítvány, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. ötödik alkalommal volt társszervezője az eseménynek.