A maroshévízi az egyetlen termál vízesés a Székelyföldön. A vízesés főleg nyáron, de télen is sok turistát vonzott. Télen akármilyen nagy hideg volt, akkor is 18 fokos meleg víz folydogált le, s a cseppkövei nagyon szépek voltak. A vízesést Székelyföld hét csodája között emlegették. A forró víz több száz jégcsapszerű cseppkövet alakított ki. A látványosságot egyedisége miatt védetté nyilvánították. Feltehetően a hirtelen jött olvadás okozhatta a katasztrófát.
„Ez a vízesés megmarad, hiszen nem semmisült meg egészen. Természetesen a látvány sérült a földcsuszamlás következtében” – mondta Platon Stelu, Maroshévíz polgármestere.
A szakemberek attól tartanak, hogy a termálvízesés tovább omlik, mert több repedést is felfedeztek a mészkősziklában. A helyi illetékesek a Környezetvédelmi Ügynökséggel közösen próbálják megmenteni a 12 méteres vízesés épen maradt részét.
A Szekelyhon.ro hírportálnak is nyilatkozó Czirják Károly helytörténész szerint vélhetőleg nem ez az első eset, amikor ilyen természeti jelenség történik itt. Mint fogalmazott, valószínű, hogy volt még hasonló földcsuszamlás az 1800-as évek végén is, ugyanis az 1865-ben készült rajzok és 1896-ban készült fényképek között jelentős különbségek vannak. A helytörténész hozzátette, hogy nem csak csodájára jártak régebben az emberek, hiszen a vízesésnél volt lenmosó és ványoló is. A szentmiklósi asszonyok is ide vitték a gyapjút, ugyanis azt tapasztalták, ha termálvízben mossák, sokkal fehérebb színt érnek el.