Interaktív kísérletekkel népszerűsítik a tudományt

Fényfestéssel, sétáló szivárványokkal, óriási szappanbuborékokkal és interaktív kísérletekkel népszerűsítik a tudományt az Eötvös Loránd Fizikai Társulat (ELFT) április 18-i programjai, amelyekre országszerte több mint harminc városban várják az érdeklődőket.

2015. 04. 12. 12:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat által koordinált tudománynépszerűsítő és szórakoztató, ingyenes programsorozat ünnepélyes megnyitójának az ELTE lágymányosi campusa ad helyet. A rendezvényt Kroó Norbert, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, az ELFT tiszteletbeli elnöke nyitja meg – közölték a szervezők az MTI-vel.

A fizika mindenkié elnevezésű országos rendezvény célja, hogy minél többen közel kerüljenek a fizikához, megértsék a felmerülő problémákat, megismerjék a lehetséges válaszokat és áttekintsék a széles körű alkalmazásokat, valamint a fizika társadalmi hatásait.

2015 világszerte hivatalosan a fény éve, ezért a programokon a fényt is ünneplik, számos fényes kísérlettel, vetélkedővel.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen például látogatható lesz a Sokszínű Fizika Busz: az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont és az MTA Energiatudományi Kutatóközpont interaktív, utazó kiállítása. A kísérletek a fizika széles palettáján vezetik végig, a látogatókat napjaink érdekes tudományos eredményeit bemutatva a nanotudományon át a fénnyel kapcsolatos kísérletekig. A fizikushallgatók Young Minds csoportja folyékony nitrogénes kísérletekkel, rakétákkal, óriás szappanbuborékokkal készül az egész napos programra, az ELTE Gothard Asztrofizikai Obszervatóriumának kertjében pedig Naprendszer-modellt állítanak fel, a szombathelyi programon az érdeklődők könnyedén átsétálhatnak a Marsról a Jupiterre.

Kecskeméten nagyszabású sétálószivárvány-, valamint napórakészítő versenyt szerveznek, Egerben esti lézeres városbemutató, fényábrázolás, Ajakon interaktív kísérletsorozat, Pásztón lézeres szökőkút-világítás, távcsöves csillagles lesz, Gyöngyösön napórát készítenek.

Nyíregyházán interaktív eszközkiállítás és fizika workshop lesz, Miskolcon különböző lámpák fényességét mérik, valamint nagyszabású kísérletsorozattal várnak mindenkit a Szinva-teraszon, Győrben tudományfesztivált tartanak számos iskola és diákcsapat részvételével, Üllésen fizikus játszóházban és holdfénytúrán lehet részt venni, Sopronban fénybazár nyílik utcai fizikusfiesztával, Debrecenben számos fényes kísérletet végeznek a Szent József - és a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumban, Pakson fényfestést rendeznek, Kaposváron előadásokkal és kísérletekkel ünneplik a fényt, Szegeden interaktív kísérletek végezhetők a Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában, valamint a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Interaktív Természetismereti Tudástárában is várják az érdeklődőket. Pécsen lézeres fénynyomozás lesz a Zsolnay negyed látogatóközpontban, Jászberényben tanulmányi verseny és kísérleti bemutatót szerveznek, de Budapesten is számos helyszínen várják a fizika iránt érdeklődőket. Minden program ingyenes, a programok listája folyamatosan bővül.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.