Az Atlanti-óceán műanyag-szennyezettségét vizsgálják

Az Atlanti-óceán északi vizeinek műanyag-szennyezettségét méri fel egy új francia tudományos expedíció.

2015. 05. 20. 22:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 7. Kontinens Expedíció (Expédition 7e Continent) nevű egyesület kezdeményezte misszió szerdán indul útjára. A csapat mintegy tucatnyi résztvevője – köztük a francia Nemzeti Tudományos Kutatási Központ (CNRS) több tudósa – egy hónapon át tanulmányozza a „plasztiszférát”, vagyis az óceán felszínén lebegő műanyag szemét szigeteinek élővilágát, kórokozóit, vírusait, baktériumait és rovarvilágát.

A kutatócsoport lesz „az első, amelyik a medúzákat is megvizsgálja”, mivel lehetséges, hogy szaporodásuk és a műanyagszennyezés között kapcsolat áll fenn – mutatott rá az expedíció egyik szóvivője.

Az egyesület adatai alapján évente nyolc-tízmillió tonna műanyag szemét kerül az óceánba. Az új expedíció a 7. Kontinens előző missziójának 2014 májusában félbeszakadt munkáját folytatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.