Dinoszaurusz maradványaira bukkant egy kínai földműves

Az őslény 126 millió évvel korábban, a kréta korban élhetett.

2015. 05. 06. 14:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Csaojang városhoz tartozó kis településen már megtették a kezdeti lépéseket a 15 méter hosszú, szauropoda alrendbe tartozó dinoszaurusz kiásásához. E csoportba tartoznak a valaha élt legnagyobb, négy lábon járó, növényevő szárazföldi állatok, amelyek jellemzője a kis fej, a hosszú nyak és a hosszú farok.

Szun Jung-san, az őskori leletek védelmével foglalkozó tartományi hivatal vezetője közölte, hogy szakértők hamarosan elkészítik a biztonságos feltárás és megőrzés tervét, s külön erre a feladatra állítanak fel egy kutatócsoportot.

A szakirodalom szerint hiánytalan szauropodafosszíliákat ritkán találnak, a csaknem teljes példányoknál többnyire hiányzik a fej, a farok vége, vagy nincsenek meg a lábak.

Csaojang körzetében nem ez az első 120-150 millió évvel korábbi kövület felfedezése, de a szakértők szerint a mostani az eddigi leginkább épen maradt szauropodakövület Liaoningban.

Kínában a múlt hónapban számolt be róla a média, hogy 43 megkövesedett dinoszaurusztojást – köztük egy 13 centiméter átmérőjűt – találtak útépítők a Kuangtung tartományi Hojüanban. A magát a „dinók hazájának” nevező település 2005-ben a Guinness-rekordok könyvébe is bekerült több mint 10 ezer dinoszaurusztojásával.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.