Megtalálták egy eddig ismeretlen, ősi hódfaj maradványait

A fosszíliák a késő eocén és késő miocén közötti időkből származhatnak.

2015. 05. 29. 11:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fosszíliák a késő eocén és késő miocén közötti időkből származó, megkövesedett növényeket és emlősöket őrző John Day Fossil Beds National Monument látogatóközpontjának közelében bukkantak felszínre a talajt érintő természetes folyamatok eredményeként – mondta el Joshua Samuels paleontológus.

A szakember jelentősnek nevezte a felfedezést, mivel a területen talált egyéb ősi hódfajokkal ellentétben a mostani példány – amely a Microtheriomys brevirhinus nevet kapta – a jelek szerint a modern kori hód rokona, amely Oregon szimbólumaként az állam zászlaján is szerepel.

A Microtheriomys brevirhinus feleakkora sem volt, mint modern kori rokona. Az Ázsiából származó hódokkal állt rokonságban, amelyek a Bering-földhídon át érkeztek Észak-Amerikába nagyjából hétmillió évvel ezelőtt.

Az oligocén korban, vagyis nagyjából harmincmillió évvel a dinoszauruszok után ezek a hódok Miohippusokkal (kisebb, háromujjú ló), óriás disznókkal, kardfogú tigrisekkel, nyulakkal és különböző kutyafajtákkal kóboroltak ezen a vidéken.

Az ősi hódfosszíliáról és a vele együtt feltárt húsz másik rágcsáló maradványairól az Annals of Carnegie Museum folyóiratban számoltak be a szakemberek. Samuels szerint eddig mintegy száz emlősfaj egyedeinek maradványait tárták fel a területen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.