Amikor a kormány megmondta, hogy vadásszunk jetire

Hivatalos dokumentumot adtak ki arról, mi a teendője az egyszeri vadásznak, ha szembekerül a szörnnyel.

VZ
2015. 10. 28. 20:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kiposztolt, 1959-es datálású feljegyzés a Kathmanduban található nagykövetség iránymutatásával foglalkozik, amelyet a külképviselet a jeti megkeresésére induló expedíciók számára állított össze – foglalta össze a Time.com.

A memorandum címe egyébként:

„A jetivel kapcsolatos, nepáli hegymászó-expedíciókra vonatkozó szabályozások",

és részletesen számba veszi, mit kell tennie és mit kell mindenképpen elkerülnie a vadásznak, ha jetivel találkozik.

A szöveg szerint 5000 rúpiáért, azaz 77 dollárért az ember engedélyt válthatott a nepáli kormánytól arra, hogy lefényképezze, vagy akár fogságba is ejtse a ritka vadat, de megölni csak önvédelemből szabad.

„Minden, az állatról készített fényképet, illetve a lényt magát is élve vagy holtan, a lehető leghamarabb el kell juttatni Nepál kormányához”

– így az útmutatás.

Emellett a dokumentum kiemelte: a jeti létezéséről szóló hírrel szintén a kelet-ázsiai ország kormányához kell fordulni, és az információt semmiképpen sem szabad nyilvánosságra hozatali céllal kiadni a sajtónak.

A jetiről azóta a magyar televízióban is láthattak eredeti felvételeket:

Az archívum vezetője, Mark Murphy a 7News-nak elmondta, a posztolt dokumentum eredetijére véletlenül bukkant néhány évvel ezelőtt. Mint mesélte, nagyon meglepődött, amikor a nepáli politikai helyzettel kapcsolatos átlagos aktában megtalálta ezt az igencsak szokatlan dokumentumot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.