Háromszázmillió évvel előbb alakult ki az élet a Földön

Úgy tűnik, el lehet vetni azt az elméletet, amely szerint a Föld a születése pillanatában sivár és száraz volt.

2015. 10. 20. 15:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Korábban a kutatók úgy vélték, hogy az élet 3,8 milliárd évvel ezelőtt jelent meg a Földön. A tudósok azonban most rácáfoltak erre a tényre, mert cirkon kristályokba zárt grafitnyomokra bukkantak Nyugat-Ausztráliában, a Jack Hills hegységben – számolt be a hírről az Independent. Ez a felfedezés azt jelenti, hogy röviddel a Föld születése után az élet is kialakulhatott a bolygón. Ez számokban mérve annyit tesz, hogy az élet már háromszázmillió évvel korábban, azaz 4,1 milliárd évvel ezelőtt megjelent a Földön.

A kristályba zárt grafit olyannyira megőrizte eredetét, hogy semmilyen szennyeződés nem érte, mert a kristály felszíne repedésmentes volt – mondja Mark Harrison, a kutatások egyik vezetője, aki hozzátette: „húsz évvel ezelőtt eretnekség lett volna előállni ezekkel az eredményekkel. Bizonyítékot találni arra, hogy a földi élet nem 3,8 milliárd évvel ezelőtt alakult ki, mindenkit letaglózott volna”.

A felfedezés, miszerint a grafit ősi kristályokba ragadva maradt fenn, azt bizonyítja, hogy az élet szinte azonnal, a Föld kialakulásával egy időben megjelent. A grafitról azt feltételezik, hogy biológiai eredetű, mivel a szén 12-es tömegszámú izotópjával dúsított, amely elő organizmusok jelenlétére enged következtetni. Eszerint el lehet vetni azt az elméletet, amely azt állítja, hogy a Föld a születése pillanatában sivár és száraz volt – fűzték hozzá a kutatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.