Izzasztó hőhullámok, szélsőséges viharok, özönvízszerű esőzések – elég, ha csak az idei nyárra gondolunk vissza, látható: egyáltalán nincs rendben Földünk egészsége. A november végi, december eleji párizsi klímacsúcson arra vállalkozik a világ 195 országa, hogy megállapodás aláírásával sikerüljön visszaszorítani az éghajlatváltozást és 2 Celsius-fok alatt tartani az átlaghőmérséklet-növekedést. A megállapodás szükségességét mutatják azok a képek, melyekkel visszarepülhetünk akár százötven évet is az időben, s melyeken látszik, az ember tevékenysége ténylegesen mennyit ártott a bolygónak.
A My Modern Met felfigyelt az amerikai földtani intézet (USGS) munkájára, mely 1997 óta végez ilyen repetitív fotózást a Gleccser Nemzeti Parkban, amely Montana államban fekszik, a kanadai Alberta és Brit Columbia tartomány határán. A nemzeti park gleccsereiről készült képek közül az 1800-as évek végi és az 1900-as évek eleji felvételeket válogatják ki, hogy a látványos változás jól érzékelhető legyen. Ezután elmennek a helyszínre, és megpróbálják megközelítőleg ugyanazon szögből lekapni a látványt. A képek önmagukért beszélnek.
A kutatók eddig több mint hatvan képet készítettek el tizenhét gleccserről. Közülük tizenhármon látható jelei vannak a hanyatlásnak, néhányuk egyharmadára csökkent az 1850-es évekbeli méretéhez képest, és az elnevezettek közül sajnos már csak 26 létezik az eredeti 150-ből. A USGS térképe itt található, mutatva, melyik kép hol készült.
A National Geographic a projektről készített egy rövid videót, melyben a USGS több munkatársa is megszólal, végigkalauzolva a nemzeti park „elolvadásán”.