Noha a nyugati világ – ahol a felnőttek 87 százalékának van világháló-kapcsolata, és 68 százalék rendelkezik okostelefonnal – még jelentős előnyben van, két év alatt a fejlődő országokban is szépen teret nyertek az okoskészülékek. Míg 2013-ban a felzárkózók lakosainak még csak 21 százaléka volt okostelefon-tulajdonos, ez az arány 2015-re 37 százalékra növekedett, az internetet pedig 54 százaléknyian használták. A vizsgált negyven országból a legtöbben, a megkérdezettek 88 százaléka Dél-Koreában állította, hogy van okoskészüléke, a legkevesebben, négy százaléknyian Etiópiában.
Természetesen a viszonylag magas számban nagy szerepe van annak, hogy fejlődő gazdaságnak számít a szélsebesen növekvő Kína, vagy éppen a némi törés ellenére szép éveket maga mögött tudó Brazília is. A megkérdezetteknek egyébként elsöprő többsége állította, hogy rendelkezik valamilyen mobilkészülékkel, még ha az nem is feltétlenül okoskészülék.
Akiknek van internet-kapcsolata, azok nagy része rendszeres látogató: a megkérdezettek háromnegyede napi legalább egyszer kapcsolódik, többségük egynél több alkalommal. A világháló felhasználóinak 76 százaléka regisztrált valamilyen közösségi oldalra, például a Facebookra vagy a Twitterre. Érdekesség, hogy ez az arány magasabb a Közel-Keleten (86 százalék), Latin-Amerikában (82 százalék) és Afrikában (76 százalék), mint az Egyesült Államokban (71 százalék) vagy a vizsgált hat európai országban (65 százalék).