Kína már az évtized végén leszállna a Marson

A marsjáróval az élet nyomait, a bolygó talajrétegeit és légkörét tanulmányoznák, de vizet is keresnének.

MTI
2016. 04. 24. 21:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kína 46 évvel korábban, 1970. április 24-én juttatta önállóan az űrbe első műholdját (DFH–1), ötödikként a Szovjetunió, az Egyesült Államok, Franciaország és Japán után. A viszonylag nehéz, 173 kilogrammos szerkezetet a Hosszú Menetelés rakétával állították pályára; keringése közben A Kelet vörös című hazafias dalt sugározta.

Ma pedig Kínában már dolgoznak az évtized végére tervezett küldetésen, amelyet az idén januárban hagytak jóvá Pekingben – számolt be Hszü Ta-cse újságíróknak.

A szakember véleménye szerint Kína az űrkutatásban eddig elért eredményei ellenére csak akkor mondhatja majd el magáról, hogy megkezdte a világűr – valódi értelemben vett – feltárását, amikor a Mars-missziót is sikeresen teljesítette.

Kína a marsi élet nyomait kívánja kutatni, marsjárójával a bolygó talajrétegeit, légkörét tanulmányozná, és amerikai elődjeihez hasonlóan a víz nyomait is kutatná.

Az Egyesült Államok Viking-projektje során először 1975 augusztusában juttatott a NASA egy űrszondát a Marsra. A Viking–1-et három héten belül követte a Viking–2 ikerszonda; mindkettő egy leszállóegységből és egy keringőegységből állt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.