Ebből tudják, hogy egyre több állat van az Everesten

Csökken a haszonállatok száma, ebből következtetnek a vadállományra.

MTI
2016. 05. 30. 19:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavaly több mint tízezer háziasított juhot, kecskét, jakot és tehenet öltek meg a vadállatok a Csomolungma területére kiterjedő természetvédelmi övezetben (Mount Qomolangma Nature Reserve) – mondta egy helyi illetékes a farkasokat, a hiúzokat és a hópárducokat megnevezve fő elkövetőkként. Hozzátette: „A farkasok és a hiúzok a juhokra és a kecskékre, a hópárducok a jakokra és a tehenekre vadásznak.”

A hárommillió hektáron elterülő természetvédelmi övezet teljes haszonállat-állományát tekintve ez mindössze nagyjából egyszázalékos veszteséget jelent. „Ez nem jelentős kár, de ahogy egyre nő a vadállatok száma, úgy valószínűleg egyre több jószág lesz oda” – mondta az illetékes.

A vadvilág védelmét szolgáló intézkedések, köztük a vadászati tilalom hatására a tibeti vadállomány jelentős gyarapodásnak indult. A regionális erdészeti hivatal szerint a vadállatok száma nagyjából 30 százalékkal nőtt az utóbbi több mint húsz évben.

A tibeti kormány kis összegű kártérítést is nyújt a pásztoroknak és a gazdáknak az olyan védett fajok által okozott károkért, mint a barna medve és a hópárduc.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.