Csökkentek a természeti katasztrófák okozta károk

Azonban nő a szélsőséges időjárás miatti káresemények száma.

MTI
2017. 07. 18. 11:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A világ legnagyobb viszontbiztosítója rendszeresen összesíti a természeti csapások miatt keletkezett károkat a világon, függetlenül attól, hogy fedezte-e őket biztosítás vagy sem.

A Munich Re szerint januártól június végéig 41 milliárd dollár kárt okoztak a természeti csapások a világon az egy évvel korábbi 111 milliárd dollárral és a 102 milliárd dolláros sokévi átlaggal szemben. Az Egyesült Államok szenvedett a legtöbbet, ahol a szélsőséges időjárás és a tornádók 18,5 milliárd dollár kárt idéztek elő, ebből 13,5 milliárd dollárnyit fedezett biztosítás.

A világméretű károk csökkenése annak köszönhető, hogy sem nagyobb földrengés, sem vulkánkitörés, sem cunami nem pusztított az első fél évben – mondta Peter Höppe, a Munich Re szakértője.

A klímaváltozás szkeptikusai gyakran érvelnek azzal, hogy a természeti katasztrófák miatt bekövetkezett károk nem emelkednek.

„Összességében ez igaz lehet, látható azonban, hogy az időjárási jelenségek egyre több kárt okoznak, jelezve, hogy a légkörben valami változik” – emelte ki Höppe. Az áradások a védekezésnek köszönhetően kevesebb pusztítással járnak, a viharok és a tornádók viszont, amelyek ellen gyakorlatilag nem lehet védekezni, egyre több kárt okoznak – tette hozzá.

A biztosítótársaságok összesen 19,5 milliárd dollárt fizettek ki, míg 2016 első felében 32 milliárd, az utóbbi tíz év átlagában pedig 29 milliárd dollárjába kerültek a természeti csapások a biztosítóknak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.