Háromdimenziós nyomtatással készült műholdat juttattak a világűrbe

A kutatók meg akarják ismerni, miként bírják a háromdimenziós nyomtatással készült alkatrészek a világűrt.

MTI
2017. 08. 18. 15:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fjodor Jurcsihin és Szergej Rjazanszkij orosz űrhajósok öt nanoműholdat engedtek a világűrbe kézzel. A 30-60 centiméternél nem nagyobb műholdak egyenként távolodtak el biztonságosan a Nemzetközi Űrállomástól.

Az elsőként kijuttatott műhold külső burkolata és akkumulátora készült 3D-s nyomtatással, elektronikája hagyományos. A kutatók meg akarják ismerni, miként bírják a háromdimenziós nyomtatással készült alkatrészek a világűrt.

A 450-1120 gramm súlyú műholdak öt-hat hónapig keringenek a Föld körül. Egyiküket a világ első műholdjának, az 1957. október 4-én felbocsátott Szputnyik-1-nek az emlékére juttatták a világűrbe. Egy másik az orosz űrrakéták atyjának, Konsztantyin Ciolkovszkijnak állít emléket. Két másik műhold navigációs és más feladatokat el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.