Tizenegyezer éves gyermeksírt tártak fel Kínában

Egy barlang rejtette a kétévesnél fiatalabb gyermek sírját, körülötte kőből és csontból faragott eszközöket találtak.

MTI
2018. 01. 22. 14:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy 11 ezer éves gyermeksírt tártak fel a régészek a délnyugat-kínai Kujcsou tartományban. A szakemberek jelenleg azt próbálják kideríteni, hogy a Jenkung nevű falu egyik barlangjában talált lelet a legrégebbi ismert sírhely-e a tartományban.

A helyi régészeti intézet szerint a DNS-vizsgálatok alapján a sírban talált emberi maradványok egy kétévesnél fiatalabb gyermektől származnak.

A barlangot, amelyről úgy vélik, hogy már a késő őskőkor (paleolitikum) idején is lakták emberek, 2016 márciusában fedezték fel, a benne lévő sírra pedig 2017 júliusában bukkantak.

Az intézet munkatársa, Csang Hszinglung szerint a kutatók az őskőkor és az újkőkor (neolitikum) idejéből való nagyszámú kőeszközt, valamint csontból készített tárgyakat és vadászathoz használt eszközöket is találtak a lelőhelyen.

A friss eredmények értékes információkkal szolgálnak a kőeszközök alakulásáról, valamint az emberek hajdani letelepedésének történetéről a mai Kujcsou tartomány középső részén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.