Az óceánba hullott a kínai űrállomás

2011 szeptemberében bocsátották fel a 10,4 méter hosszú, mintegy 8 tonna tömegű Tiankung-1-et.

MTI
2018. 04. 02. 6:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MTI első jelentésében még azt írta, hogy az objektum nagyjából Sao Paoloval egy vonalban az Atlanti-óceánba csapódott be, ám a kínaiak tájékoztatása szerint valójában a Csendes-óceán déli részéről van szó.

Az űrállomás közép-európai idő szerint 2 óra 15 perckor lépett be a Föld légkörébe.

A kínai űrkutatási hivatal az eszköz visszatérése előtt igyekezett megnyugtatni mindenkit, hogy nagyon kicsi a valószínűsége egy nagyobb darab földbe csapódásának, ezáltal emberi sérülésnek. Miután kiderült, hogy a tengerbe esnek a darabok, a veszély még kisebb volt.

Kína 2011 szeptemberében bocsátotta fel a 10,4 méter hosszú, mintegy 8 tonna tömegű Tiankung-1-et, és az űrállomás az évek során hat kapcsolódási manővert hajtott végre a kínai Sencsou (isteni hajó) űrhajókkal.

2016 óta már a Tiankung-1 utódja is a Föld körül kering. Az új kínai űrlaboratóriumban az ott dolgozó két asztronauta hosszabb időt tölthet, mint a korábbi modellben.

Az űrállomások feladata, hogy előkészítsék a tervek szerint 2022-ben elkészülő kínai űrállomás építését és üzemeltetését. Amikor a Nemzetközi Űrállomás (ISS) várhatóan 2024-ben befejezi működését, Kína lesz az egyetlen nemzet, amely állandó állomással rendelkezik a világűrben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.