Kisbolygót állít Hold körüli pályára a NASA

A Hold körüli pályára állított aszteroidát folyamatosan vizsgálná az űrkutatási hivatal.

tt
2013. 09. 14. 18:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezek az aszteroidák, azaz kisbolygók megfelelnek annak a méretnek, amelyet keresnek: hét és tíz méter között van az átmérőjük –  mondták az amerikai tudósok egy San Diegó-i konferencián.

Az a terv, hogy robotűrhajót küldenek a kiválasztott kisbolygóért, amelyet megragadnak, és Hold körüli pályára állítanak. Amint az égitest körül kering, az űrhajósok el tudnak látogatni hozzá, hogy mintákat vegyenek, melyeket a Földön elemezhetnek.

Az Orion lesz az az űrhajó, amely oda-vissza közlekedik majd a Föld és a kisbolygó között. A több célra is alkalmas kapszulát és a felbocsátásához szükséges rakétát már építik. A program célja, hogy a Nemzetközi Űrállomás Föld körüli pályáján túli területeket is képes legyen megismerni az ember. A NASA jó ideje kutatja az aszteroidák Földet veszélyeztető becsapódása elleni védelem lehetőségeit, valamint a távoli űrbe irányuló emberi utazások technológiáját.

Barack Obama amerikai elnök azt nyilatkozta, a projekt kulcsfontosságú lépés a 2030-as évek emberi Mars-missziója felé. A robotűrhajó legkorábban 2017-ben, legkésőbb 2019-ben indulhat a kisbolygó foglyul ejtésére. A kiválasztott aszteroidáig tartó út másfél év, elszállítása a Hold felé további három és fél évet vesz igénybe – közölte a NASA.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.