Úgy láthattuk Farkas Bertalant, mint eddig még soha

Szeptember 23-án megnyílt A világűr titkai című egyedülálló kiállítás.

kn
2013. 09. 23. 18:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az intézmény azért jött létre, hogy segítse a diákok tanuláshoz való hozzáállását, élményszerűvé tegye a különböző természettudományos és történelemórákat – mondta el Gregus Anikó, a Babilon Center Élményház igazgatója a hétfői megnyitón. Hozzátette: A világűr titkai című új program célja közelebb hozni a látogatókhoz a még mindig misztikusnak számító űrkutatást, űrutazást és játékos formában, látványos elemekkel megmutatni a témához kapcsolódó újdonságokat, érdekességeket.

A Farkas Bertalan űrhajós és a Magyar Asztronautikai Társaság szakmai támogatásával kidolgozott 45 perces program alatt a diákok interaktív módon, élményszerűen szerezhetnek ismereteket a világegyetemről és az űrkutatásról. Az 1969-ben, az Apolló 11 legénysége által átélt történelmi pillanatot – a Holdra szállást – a gyermekek maguk is eljátszhatják és megismerhetik Neil Armstrong Holdra lépésének legfőbb mozzanatait.

Az új élményprogram kapcsán a Science Center Közhasznú alapítvány pályázatot indított A világűr titkai címmel. A pályázatban 8–18 év közötti diákok készíthetnek az űrkutatásról szóló tablókat, amelyekből a Babilon Centerben kiállítás nyílik. A pályázatok beküldési határideje: november 17.

Farkas Bertalan a sajtótájékoztatón részt vevő diákoknak beszélt a világűrben szerzett tapasztalatairól, a kiképzés részleteiről, az út érdekességeiről, többek között a fantasztikus látványról, az étkezés és az alvás nehézségeiről.
Farkas Bertalan 1978 és 1980 között űrhajós kiképzést kapott a Moszkva melletti Csillagvárosban. 1980-ban az Interkozmosz program keretében Valerij Kubaszov, Leonyid Popov és Valerij Rjumin szovjet űrhajósokkal közösen 8 napos űrrepülést hajtott végre: a Szojuz–36 fedélzetén a Szaljut–6 űrállomásra jutva orvosbiológiai, fémtechnológiai, fizikai, távérzékelési és erőforrás-kutatási kísérleteket végeztek, majd a Szojuz–35 űrhajóval visszatértek a Földre.

A híres magyar űrhajóst úgy láttuk, ahogy eddig még soha: hatalmas buborékokat készített.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.