A tájékoztatás szerint a repülő egy olyan leszállópályán ért földet helyi idő szerint vasárnap 7 óra 47 perckor, melyet korábban a mostanra leszerelt űrsiklók használtak. A fényképek tanúsága szerint kinézetre maga a repülő is hasonlít egy űrsiklóra, csak jóval kisebb, mintegy negyedakkora. Hossza mintegy 9 méter, szárnyfesztávolsága pedig körülbelül 5 méter. Az amerikai légierő két ilyen űrrepülővel rendelkezik.
A gép küldetéséről nem lehet sokat tudni. A Boeing által kifejlesztett X–37b 2015 májusában indult útnak egy Atlas 5 típusú rakéta segítségével, szintén Floridából, és 718 napot töltött a világűrben. A légierő a misszióról mindössze annyit közölt, hogy a repülő „többször felhasználható űrjárművekkel kapcsolatos kockázatcsökkentést, kísérletet és műveletkoncepció-fejlesztést hajtott végre”. Az sem nyilvános, hogy mindez mennyibe kerül az amerikai adófizetőknek.
A Secure World Foundation nevű alapítvány, amely a világűr békés felfedezését szorgalmazza, arra következtet: a műveletet övező titkolózás arra utal, hogy a repülés során hírszerzéssel kapcsolatos eszközöket próbálhatott ki a légierő.
Az X–37b, amelyet más néven orbitális kísérleti járműnek is neveznek, 2010-ben repült először. Akkor nyolc hónapot töltött az űrben. A mostani volt a negyedik kísérleti repülés a típussal, és az első, melynek végén a gép Floridában landolt. Korábban mindig Kaliforniában, a Vandenberg légi támaszponton szállt le.