A bumeránghatás

Tegnap az Európai Bizottság megállapította: Magyarország nem tett elegendő intézkedést ahhoz, hogy „időben és tartósan” kiigazítsa túlzott államháztartási hiányát.

Magyar Nemzet
2012. 01. 11. 23:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jó, hogy ennyire aggódnak értünk Brüsszelben. Mi itt, idehaza úgy érezzük, csoda, hogy a Magyarország körül keltett hisztéria ellenére még talpon vagyunk. A kormányt érő folyamatos támadások és a meglehetősen álságos tónusban előadott, állítólagosan a jövőnket féltő kritikák elértek egy olyan fokot, amelyen túl a valódi féltés körvonalait is nehéz lesz felismerni.

Van nekünk egy balliberális sajtónk, amelynek torzító tükrében nemcsak az Orbán-kabinet esetleges hibái, a gyors tempó diktálásából adódó túlzásai, hanem az uniós kritikák is elviselhetetlenül felnagyítódnak. Elképesztő, mennyire élvezik, ha hazánkat bírálat és hátrány éri. Az országot, a forintot érő támadások – amelyek miatt az Orbán-kormány érdemei sem látszanak valódinak! – ma már nem pusztán gyönyört okoznak nekik. Magyarország folyamatos leckéztetése, megszégyenítése mintha nem is lenne elég. Németh Péter a tegnapi Népszavában Vádolom az Uniót címmel rögtönöz Dreyfus-per-hangulatot. A nagyobb büntetést hiányolja. Sír, hogy az unió túl puha Orbánnal szemben. Nem marad el a biztos befutó fasisztoid jelző sem. Vajon hogyan jelenhetett meg ez a cikk, hiszen nálunk megszűnt a sajtószabadság…?

Egy magyar újság magyar újságírója tehát azért tesz Brüsszelnek szemrehányást, mert az a hazáját nem eléggé alázta és kritizálta. Utoljára ennyi gyűlölettel a sztálini rendszer kommunistái fordultak a hazájuk ellen. Olli Rehn uniós pénzügyi biztos legalább a gesztusok szintjén igyekezett tárgyilagosabb lenni a magyarországi baloldalnál, amikor elismerte: a tavalyi államháztartási többletet figyelembe véve a bizottság (az országot elmarasztaló) megállapítása meglepetésként hathat. Nem, mi már nem lepődünk meg semmin sem. Miért is lepődnénk meg azon, hogy hazánkat, amely Európában elsőként vezette be a bankok megadóztatását, a globális hatalmak és kiszolgálóik részéről folyamatos, nyilvánvalóan összehangolt támadások érik? Vagy talán olyan természetes az, hogy a deficit leszorítására tett jövő évi erőfeszítéseinket már most megkérdőjelezik?

S vajon a baloldali sajtó Olli Rehn véleményéből azt miért nem idézi, hogy a túlzott deficit miatt Magyarország ellen folyó eljárás „nem új, és nem kizárólag a jelenlegi kormány felelőssége”? S ha ez így van, akkor az ország állapotáért felelős korábbi miniszterelnökök, Gyurcsány és Bajnai – előbbi nem akar levonulni a politika színpadáról, utóbbi pedig fellépést tervez, holott idehaza senki nem várja a hatalomba – vajon miért élveznek akkora védettséget, hogy például Gyurcsányt illetően nekünk állítólag le kellene állnunk a sukorói ingatlanpanama vizsgálatával?

Egyszer minden kiderül, és minden irracionalizmusra megkerül a racionális megfejtés. A Heti Válasz mai számából megtudhatjuk, hogy a zavarosból újra előbukkanó Bajnai Gordon Haza és Haladás Alapítványát a Hillary Clinton háttéragytrösztjének mondott Center for American Progress szponzorálja. Most már értjük Hillary Clinton levelét. Értjük, mi az oka annak, hogy a kormány számos rendkívül pozitív, előremutató, egy jobb országot, egy élhetőbb világot makacsul akaró lépéseiről miért nem vett tudomást sem a ballib sajtó, sem a külhon. Sem Brüsszel, sem Amerika még nem látja, de mi idehaza már tudjuk: itt a bumeránghatás fog érvényesülni. Senki ne álmélkodjon, ha az Orbánt érő támadásokat a magyarok a személyüket és az országukat érő egyenes támadásnak érzékelik.

A kép sötét, de legalább összeállt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.