Áldozatok

Törvény már van a kommunista bűnök elévülhetetlenségéről, a bűnösök megbüntethetőségéről, mégsem történt eddig semmi ez ügyben.

Magyar Nemzet
2012. 01. 09. 23:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Persze az is jelentős eredmény, hogy megszülethetett a törvény, amelynek hiánya több mint húsz éve roncsolja a honpolgárok igazságérzetét, mivel a korábbi kormányok és törvényhozók mindig találtak magasabb szempontokat a nép igazságérzeténél.

Így a kommunista bűnökért nem bűnhődött senki, sokkal inkább hasznot húztak belőle egyének, szervezetek, még „demokratikus” pártok is. Sokan váltak közömbössé, bedőlve a primitív agitpropos ámításnak. Kezdetben a „közvetlenül a rendszerváltás után nincs értelme az igazságtételnek, mert nincs kellő történelmi rálátás, és így utat adunk a vérbosszúnak meg a boszorkányüldözésnek”, később pedig az „ennyi idővel a rendszerváltás után nincs értelme az igazságtételnek, mert a sebek már majdnem begyógyultak, minek felszaggatni azokat, különben sem lenne etikus meghurcolni néhány megfáradt, magatehetetlen idős embert” típusú „tárgyilagos” véleményeknek.

Ráadásul arra a véleményre is sokan ráharaptak, hogy „itt mindenki szem volt a láncban, komcsi kisebb-nagyobb mértékben, nincs mit számon kérnünk egymástól”. Szerintem már azok is bűncselekményt követtek el, akik az efféle ostoba és aljas gondolatokat kiagyalták és terjesztették, de esetleges megbüntetésük eszembe sem jut.

A komcsi (balliberális) propagandában harsogott vérbosszú és boszorkányüldözés – az emberi életeket kioltó bűncselekményeket leszámítva – kétféle büntetésben nyilvánulna meg. Egyrészt a pártállam idején vezető beosztást betöltő személyeket kitiltanák a jelenlegi közéletből (lusztráció), másrészt az egykori politikai irányítóktól megvonnák a kiemelt jövedelmeket (elsősorban nyugdíjakat). Kérdés, hogy a lusztráció alkalmazása a rendszerváltás utáni hatodik ciklusban elérheti-e célját. A tiltásnak ugyanis az lenne az értelme, hogy a pártállami hatalmat ne lehessen konvertálni a demokráciába.

Ám – s ez a lusztrációval élő rendszerváltó államokban egyértelművé vált – a politikai befolyás a korlátok ellenére is játszva átalakítható gazdasági, pénzügyi befolyássá, s onnan az érintettek akadálytalanul jutnak vissza a politikai hatalomba. Nálunk a megbuktatott politikai hatalom gyakorlatilag azonnal visszaevickélt mindenféle hatalomba, húsz év után aligha szerencsés törvényileg korlátozni őket.

A kiemelt nyugdíjak megvonása meg nemzetközi hörgéssel járna. Most, amikor a nyugati közvélemény abban a tudatban él, hogy a harmadik jegybanki alelnök kinevezése a legsötétebb fasizmusba taszítaná az országot, egy ártatlanokat akasztgató vérbíró nyugdíjának csökkentése a rabszolgatartó társadalomba való visszatérés orbáni szándékának lenne vitathatatlan bizonyítéka. Hozzátéve, hogy Kónya Péter és Árok Kornél is azonnal porondra szólítaná tüntető bohócait, mondván: a tömeggyilkosok, a hóhérok, a vérbírók, a népnyomorító törvényeket megalkotók, a gumibotozók, a szemkilövők kiváltságait megrövidítők szerzett jogokat veszítenek el.

Megjegyzendő, a magyar társadalom többsége elképesztő tévedésben van az egykori pártfunkcik nyugdíjának mértékét illetően. Berecz János, a hajdani ideológiai korifeus bevallotta, szó nincs félmillióról, éppen csak kettőszázezer a nyugdíja. Az is több mint kétszerese a magyar átlagnak. Mire föl? Mert nem akasztatott, csak hazudott az akasztásokról?

Ne avassuk mindjárt mártírrá a maradék komcsit?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.