Ostromállapot

Harminckét órás ostrom után meghalt Mohamed Merah, a zsidó gyerekek mészárosa, a katonák gyilkosa, Franciaország Breivikje.

Magyar Nemzet
2012. 03. 22. 23:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyértelmű volt mindenkinek, még neki is, hogy nincs menekvés, ült a fürdőszobában, miközben háza előtt egy szakasznyi kommandós csak a parancsra várt. A támadásra végül tegnap délelőtt került sor. Aztán minden úgy ment, ahogy a filmekben. Merah lőtt a rendőrökre, azok rá, a gyilkos végül kivetette magát az ablakon, és holtan találták meg az utca kövén. Fejlövés végzett vele.

Nem lesz sok olyan francia, aki könnyet hullajt érte – mondta bölcsen Marine Le Pen, aki amint lehetett, azonnal folytatta előzőleg megszakított elnökválasztási kampányát. Ilyen közel az elnökválasztáshoz már minden politika. A francia szélsőjobb nagyasszonya tanácsokat is adott a kommandósoknak, hogyan kellett volna helyesen behatolni a mészáros lakásába, miért így tettek, miért nem úgy, miért volt a hosszú késlekedés, miért tart 32 órán keresztül egyetlen állig felfegyverzett idióta meggyilkolása. Addig üti a vasat, amíg meleg. Márpedig most roppant forró, ezt Nicolas Sarkozy is érzi, és vérbeli politikusként ki is használja a helyzetet. Néhány órával a dráma után hivatalosan is folytatja a kampányt, nagy szavakat használva egységre szólítja fel a nemzetet a vészterhes időkben. Szót ejt a tolerancia fontosságáról, ami mindig jól hangzik egy európai politikus szájából, de határozottan kiáll a francia kultúra értékei mellett is, amelyekhez ragaszkodni kell. A francia sajtó pedig rohan idoljai után, a kormánypárti Figaro dicséri az elnököt, és gúnyolódik a valóságtól elrugaszkodott baloldali jelölteken, a Libération és a Monde pedig kineveti az elnököt, és rámutat Francois Hollande büszke tartására, bölcs meglátásaira. A katolikus La Croix eközben józanul azt hangsúlyozza, azért néhány óránál maradjon egy kicsit több a gyászra, s tartsuk tiszteletben az éppen hozzátartozóikat sirató családokat.

Vajon a rabbi és a három zsidó kisgyerek politikai okokból halt meg? Az izraeli politika szerint nyilvánvalóan antiszemita támadás áldozatai lettek. A négy áldozatot már el is temették, mégpedig Jeruzsálemben, egyértelmű politikai üzenetként. Pedig az egész francia politikai élet arról beszélt, hogy nem számít, milyen vallásúak voltak a gyerekek, az ellenük elkövetett rémtett a francia nemzetet célozta, a hatszög összezár, bezár mindenkit, Franciaországban kizárólag franciák élnek. A jeruzsálemi temetés azonban azt mutatja, a toulouse-i áldozatok családjait nem győzte meg a szépen hangzó mondatfüzér. Sajnálatos módon Izrael politikai utat választott, gyorsan sürgette a franciaországi zsidók kivándorlását az ígéret földjére. Párizsban pedig most minden politika, s nem adhat mást, csak mi lényege.

Nem fog megoldódni Franciaország égető problémája, a bevándorlás azzal, ha betiltják az arcot eltakaró kendőt, a látható vallási szimbólumok viseletét, a kultúrához tartozó kisebb-nagyobb jellegzetességeket. Franciaországban ötmillió mozlim él, sokan, mint Mohamed Merah is, ott születtek. Az ottani gondolkodásmód szerint ők franciák, semmi különbség elméleti szinten Merah és Gerard Depardieu között. A következő elnöknek Toulouse azt fogja üzenni, alapvető változásokra van szükség, mert igenis hatalmas különbség van Merah és Depardieu között, és nem csak az, hogy az egyik egy szörnyűséges gyilkos, a másik pedig a nemzet színésze. Ezt nyilván sokan fogják bírálni, de Franciaország mindig más mércével mért, az ottani politikai korrektségnek komoly határai vannak. Ha Párizs nem ismeri fel a változások szükségét, akkor a hatszögről értelmetlen beszélni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.