Mert nem jó ez a kormány által meghirdetett rezsicsökkentés, hiszen akinél nincs gáz meg villany, az nem érzékel az egészből semmit, bezzeg a gazdagok, akik mást se csinálnak, mint az úszómedencéjüket fűtik, azok megint jól járnak, mert tíz százalékkal olcsóbban állíthatják elő a lábvizet. (Zárójelben jegyzem meg, hogy a szocialisták szavazóbázisát gyarapító notórius nem fizetők szintén kimaradnak az árcsökkentés áldásaiból, hiszen ők sem érzékelik az olcsóbb gáz, villany, víz hatásait, viszont ők az áremelést sem érzékelnék, így kerül egyensúlyba a roppant érzékeny szociális mérleg.) A lényeg az, hogy nem így kell jót tenni a néppel, de ezt a kormány és a kormánypártok nem képesek belátni, hiszen mindig hiányzott belőlük a szociális érzékenység szikrája is, már Kovács László is megmondta, de a szocialistákon kívül megesküszik rá az összes SZDSZ-es, LMP-s, valamint az MDF-es Bokros Lajos szintén.
Mert a XXI. században, az EU közepén, a globalizáció sűrűjében a haladást tagadó és megakasztó eljárás az, ha csökkentik a multik által diktált árakat, lett légyenek bármily irreálisan magasak azok. A megfizethetetlen magas árakat azért kalkulálták ki, hogy az embereket soha vissza nem téríthető hitelek felvételére kényszerítsék, mert az így kialakult adósrabszolgaság a modern gazdaság alapja és motorja. Nyilvánvaló, ha a magyar kormány visszavásárolja a multiktól a közműcégeket, s leszállítja a szolgáltatások árát, akkor hazánkat kizökkentik a világgazdaság spekulatív körforgásából, s még az a hátborzongató lehetőség is megeshet, hogy a magyar gazdaság valami minimális önállóságra tesz szert. Értjük, hogy egy szocialistának elrettentő ebbe belegondolni, ha másért nem, hát némely korrupciós csatornák bezáródása miatt. Tiltakozniuk és védekezniük kell a rezsicsökkentés ellen, lehetőleg tűzzel-vassal, de nekik jobban kézre esik, ha hülye ötletekkel mutatják meg sajátos szociális kreativitásukat.
Gurmai Zita EP-képviselő odanyilatkozta magát, hogy a közműcégek állami visszavásárlása munkahelyek megszűnésével jár. Az Európai Parlamentbe igyekeznek jobb erőket delegálni a pártok, az MSZP-nek ennyire futotta. Mert néhány, milliárdokat bezsebelő menedzser státusa valóban megszűnik (ezt siratja Gurmai et. nő), de a pillanatnyi állás szerint az állami tulajdonú közműcégek feladatainak javát még mindig emberi munkaerő végzi. Hogy az EP szocialista frakciójába nyugodtan küldhetnének magnetofont vagy papagájt is, az más kérdés.
Mesterházy Attila egészen konkrét javaslatokat fogalmazott meg, amelyek összességükben még a tíz százaléknál is nagyobb rezsicsökkenéssel járnának, de (szerinte) nem csak a gazdagoknak kedveznének. Nem a szolgáltatás árát kell csökkenteni, hanem jobban kellene szigetelni a lakásokat, lecserélni a nyílászárókat, korszerűsíteni a fűtést, energiatakarékos háztartási gépeket, izzókat alkalmazni, jobban kihasználni a nap-, a geotermikus, a megújuló energiaforrásokat. Megható Mesterházy melegszívű gondoskodása, hisz, ki ne szeretne napenergiával fűtött, hipermodern eszközökkel felszerelt, olcsó bérű lakásban lakni. A pártelnök szerint ez szinte karnyújtásra van mindenkitől, csak az államnak kell kedvezményes hiteleket garantálnia a lakosságnak, közte az eddig éhező, mélyszegénységben élő nyomorgóknak. Én most nem kérdezem, hogy a szocialisták 2002 és 2010 között mit, miért és hogyan Inkább arra lennék kíváncsi, hogy Mesterházy minő pénznemben képzeli a csontig eladósodott magyar lakosság újabb hitelfelvételét? Lejben vagy lekben, esetleg nyaszaföldi kagylóhéjban?
Ugró Miklós