Mint ismert, a magyar női vízilabda-válogatott 6-4-re kikapott Kanadától. „Számítottunk rá, hogy nehéz meccs lesz, de arra nem, hogy ennyire impotensek leszünk...” – mondta korábban a mérkőzésről az MTI tudósítása szerint Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya.
Hozzátette, meg kell keresni a társaság egészét jellemző mentális blokk okait, kérdésre válaszolva pedig azt mondta, mindannyiuknak, neki, a lányoknak és az Európa-bajnok csapat pszichológusának a felelőssége is felvethető a sikertelenség okán. „A legnagyobb hiba az volt, hogy összecsináltuk magunkat” – erről már Bujka Barbara beszélt.
Két nappal a kudarc után a Magyar Vízilabda Szövetség holnapján Csernus Imre is megszólalt. A válogatott pszichológusa szerint semmi előjele nem volt, hogy a csapat a második félidőben egy gólt sem dob.
Úgy látja, éles helyzetben mutatkozik meg a felelősségvállalás és az erős személyiség. „Úgy látszik, mégsem sikerült az önbizalomhiányt megoldaniuk” – tette hozzá, kiemelte, hiába dolgoznak ezen másfél éve,
„ilyenkor lehet látni, ez a munka most nem jött össze”.
Ugyanakkor Csernus rámutatott egy fontos pontra, miszerint Győrben, felnőttjátékosokkal történő munka során jött rá, már az utánpótlásban, a 14-15 éveseknél el kell kezdeni dolgozni.
„Ha akkor folyamatosan zajlik a munka, akkor következhet az be, hogy mire felnőttek lesznek, győztes, optimista mentalitással bírnak majd az éles helyzetekben” – emelte ki,
hozzátéve, ha már serdülőkorban megtanulják, hogy teljesen más hozzáállással lehet bírni, mint a magyar búvalbéleltség meg az önsajnáltatás, akkor sokkal gyorsabb lesz a traumák utáni energetizálódás. Nyugat-Európában ez történik.
Csernus jelezte, a meccs délelőttjén a lányok azt kommunikálták, minden rendben. A lányok által kifüggesztett „magyar vagyok, győzni jöttem" feliratról elmondta nekik, ez most egy üres lufi, ugyanis hiába mondanak valamit csapatként, ha az nem valósul meg a gyakorlatban.