Nehezen lehetett olyan játékost elcsípni a meccs után a vegyes zónában, aki ne a játékvezetők furcsa ítéleteit okolta volna a döntetlenért. Hosnyánszky Norbert úgy látta, nem is játszott túl jól a magyar csapat, de ha a játékvezetők tevékenységét nem nézzük, akkor igazságos a döntetlen. „Ha a játékvezetők egy kicsit érthetőben bíráskodnak az elején, akkor nem alakult volna ki ez a káosz szerintem” – vélte a távoli bombák mestere.
Manhercz Krisztián másképp látta cseppet, szerinte a durvaság határát súrolta a játék, a nézők élet-halál harcot láthattak a medencében. „Felvettük a kesztyűt, de ez a meccs nem arra volt jó, hogy a pólót népszerűsítsük.
Néha már mi, játékosok sem tudtuk, hogy mit miért fújtak le a bírók. Elképzelésem sincs, hogy a szurkolók hogy élhették meg ezt a helyzetet: a játékvezetők össze-vissza fütyörésznek, a játékosok úsznak ide-oda...ez nem volt túl nézőcsalogató.
Lehetett számítani rá, hogy az olaszok a magukhoz méltó módon fognak játszani, ahogy mindig szoktak” – fogalmazott ironikusan a fiatal jobbkezes az olaszok olykor alattomos játékára célozva.
„Én úgy érzem, hogy ma nagyon jók voltunk, sok energiát mozgósítottunk” – vélte a vegyes zónában egymás hegyén hátán csüngő újságírók gyűrűjében Gór-Nagy Miklós, aki hozzátette, ilyen szembeszélre azért nem lehetett számítani.
„Abszolút őrült meccs volt, valami ilyesmire számítottunk, kivéve a bíráskodást” – vette fel a Gór-Nagy által elejtett fonalat a meccsen bravúrokat halmozó Nagy Viktor.
„Azért annak nagyon örültem volna, ha hazai világbajnokságon semleges bíráskodást kapunk, nem így történt.
Örülök, hogy bírtuk a nyomást, a végén döntetlenre tudtuk hozni a meccset, ez sokat számít. Innentől nem szabad ezzel a meccsel foglalkozni. Kisétálunk az uszodából, és a negatív dolgokat el kell felejteni. Megyünk a csoportelsőségért a franciák ellen.
Hárai végleges kiállítására célozva elmondta, jó tapasztalat, hogy ereje és szíve is van a csapatnak, ez most bebizonyosodott.
„A győzelemért jöttünk, jobbak vagyunk ennél az olasz csapatnál, szóval igazából annak lehet örülni, hogy a végén 8-9-ről tudtunk egyenlíteni” – elemzett Vámos Márton, aki magára vállalta a vezér szerepét, az ő duplájával sikerült visszahozni a meccset a dudaszó előtt. Utalt rá, az utolsó forduló olasz–ausztrál meccsétől függ a magyarok sorsa, hiszen a magyar–francia mérkőzés eredményének tudatában szállnak vízbe az itáliaiak, így tudni fogják, hogy mennyivel kell megverniük a jobb gólkülönbség érdekében az ausztrálokat. Ez dönt ugyanis arról, ki nyeri a csoportot és kinek nem kell nyolcaddöntőznie vasárnap. Vámos nem érzett bátortalanságot a többiek részéről, de azt nagy hátránynak látta, hogy majd két negyeden át neki és Decker Ádámnak kellett felváltva centereznie Hárai kiválása után. Lapunk kérdésére, hogy mit szól a frissen beválogatott Renzuto három góljára, azt mondta, a blokkok most nem sikerültek úgy, ahogy kellett volna, ez hiba volt, volt egy kis félreértés a játékosok között a vízben.
Märcz Tamás volt az egyik utolsó távozó, mikrofonerdő közepette értékelt. „Úgy gondoltam előzetesen, hogy az utolsó percekben fog eldőlni az összecsapás, talán igazságos volt a döntetlen, bár nem éreztem azt, hogy hazai pályán játszanánk. Érdekes volt a játékvezetői felfogás, de a játékosaim felkészültek erre az ellenszélre is” – vélekedett a szövetségi kapitány, aki úgy látta, a páros kiállítás az olaszok számára volt kisebb veszteség, odaát Fondellit zavarták ki. Hozzátette, a csapat a franciák ellen tovább akarja építeni a saját játékát. „Amit az ausztrálok ellen játszottunk, elég lehet a megfelelő gólkülönbséghez. Ha mégsem leszünk csoportelsők, az sem gond, a másik ágról jövő csapatokkal is felvesszük a versenyt.”
A mérkőzést percről percre követtük, kattintson!