A mai szokásoknak megfelelően egész kicsi, az iPhone-éhoz hasonló méretű csomagból bontottam ki a telefont. A Lumia 820 rangjához méltóan legfelül foglalt helyet, alatta a használati útmutatók, a töltő, a micro USB kábel és végül a headset található. Kicsomagolás után egyből egy felismerhető, igazán nokiás külsejű telefonnal találjuk szembe magunkat. A sajnálatos módon a hátlap nem fém, de legalább cserélhető és az összeszerelési minőség is jó. Negatívum, hogy a micro SD kártya csak az akkumulátor kiszedése után helyezhető be.
Az előlapot elfoglalja a 4,3"-es ClearBlack AMO-LED kijelző, aminek a felbontása elmarad a ma megszokottól „mindössze" 480×800 pixel. Alatta a szokásos Windows gombok foglalnak helyet, legfelül pedig a hangszórót és a VGA felbontású előlapi kamerát köszönthetjük. A felső élnél csak a a 3,5 mm-es jackdugó pihen, nála kevésbé magányos az alsó részen található microUSB csatlakozó hiszen mellette ott a hangszóró. A hátlap meglehetősen letisztult, hiszen a kis dudoron található kamera és a LED villanó mellett csak egy Nokia logóra futotta. Van dedikált kameragomb, mellé került a bekapcsoló- és a hangerőállító gomb is.
Az első bekapcsolás után készülék meglepően hamar, mindössze néhány lépés után munkára fogható, nem kell sokáig várakoznunk, itt a sebességé a főszerep. Erre minden lehetőséget meg is adtak a mérnökök, hiszen a 9,9 mm vékony készülékházban egy kétmagos, 1,5 GHz-es Qualcomm Snapdragon processzor rejtőzik, mely mellé 1 GB RAM társul. A gyári Windows-os alkalmazások mellet több, a Nokia által fejlesztett program is megtalálható. Az autós navigációt a Nokia Autóval alkalmazás szolgálja, a tömegközlekedésben való eligazodásban pedig a Nokia térképek alkalmazás nyújt nekünk segítséget. A 8 megapixeles kamera lencséje mellett büszke felirat hirdeti, hogy a Carl Zeiss terméke, így különösen kíváncsi voltam az elkészült képek minőségére. Az eredmény hagy némi kívánnivalót maga után, a képek túlságosan nagy zajszűrésen esnek át, ettől kissé mosott fotók néznek vissza ránk. Videót is rögzíthetünk, méghozzá FullHD illetve 720p felbontásban.
A kamerához kapcsolódó alkalmazásokba sok időt ölt a Nokia. Készíthetünk mozgó fényképeket a Cinemagraph nevű applikációval, vagy elkészült fényképeinket utólag módosíthatjuk a Creative Studióval.
A csomagolásban található headsettel élvezhetjük a 8 GB beépített memórián helyet foglaló zenéket. A tartozék minősége kielégítő,átlagos igényeknek biztos megfelel A Lumia 820 hangminősége teljesen jó, a tesztidőszak alatt a hangerővel nem volt problémám. A kapcsolattartásban amúgy is erős a kínálat, hiszen a WiFi és 3.1-es Bluetooth mellett van HSDPA is. Ennyi funkció nem tesz jót az akkumulátor élettartamnak, a finn újdonság sem bír többet 1 napnál közepes használattal.
A Lumia 820 egy korrekt iparosmunka, kiválóan mutatja, hogy milyen az, amikor két óriásvállalat összeáll, és együtt igyekeznek valami jót alkotni. Bizony, a Nokia modellje egy jól sikerült készülék. Aki tehát egy gyors és jól használható telefont keres 100 ezer forint alatti áron az mindenképpen ismerje meg közelebbről is a 820-at.