A Prestigio termékek egyendobozában érkezett a Note 8.0 (ezt a névválasztást jobban meggondolhatták volna), és ahogy eddig, most is bőkezűen pakolták a tartozékokat a fedél alá. Így tehát nem maradt ki a microUSB és az USB OTG kábel sem. Utóbbi segítségével pendrive-ot csatlakoztathatunk a készülékhez.
A töltő sem maradt ki a csomagolásból, sőt kapunk hozzá angol és európai töltőfejet is, tehát egy nyaralás alkalmával nyugodtan magunkkal vihetjük a készüléket. A legérdekesebb tartozékot utoljára hagytam, mivel ez az egyik olyan kiegészítő, ami nagyban növeli a Note 8.0 funkcionalitását. Első ránézésre nem több, mint egy kinyitható tok, amibe beletéve a táblagépet teljes védelemben van részünk. Ha viszont jobban megnézzük, feltűnik, hogy egy stylust is elhelyeztek benne egy kis tartóban. Bizony, a tesztünk alanya bárhova elkísérhet minket, legyen szó akár út közbeni rajzolgatásról, vagy a főiskolán való jegyzetelésről, a Prestigio készülékének egyik sem jelent problémát.
Továbbra sem értem, hogy mi indokolta ezt a vastagságot, de az biztos, hogy a tervezők igyekeztek kihasználni a rendelkezésükre álló teret, és rengeteg kapcsoló, csatlakozó kapott helyet a készüléken. Alul megtalálhatjuk a kamerázáshoz, videóhíváshoz használatos mikrofont, az érintésérzékeny felület ki-bekapcsoló csúszkáját – kikapcsolva csak a stylus segítségével működik az eszköz –, a microHDMI és a microUSB csatlakozót, de a 3,5 mm-es jack sem maradt ki a repertoárból.
Szélsebes működés
A cég mérnökei mindig ügyelnek arra, hogy a lehetőségekhez képest egy gyors, könnyen használható készüléket dobjanak piacra. Épp ezért nem kerül semmilyen, a táblagép működését lassító felület a 4.1-es Jelly Beanre, és való igaz, a sebességgel nincs probléma. De miért is lenne, hiszen a kétmagos, 1,6 GHz-en működő processzor és az 1 GB RAM kombinációja ma sem számít rossznak.
Induláskor a készülék végigvezet minket a megszokott beállításokon, majd felajánlja, hogy feltelepítsünk néhány, a gyártó által előre válogatott programot. Ezek között megtalálható a cég saját könyváruháza, illetve a hozzá tartozó könyvolvasó, a Facebook és a Twitter kliens, a YouTube, az Angry Birds és a dokumentumok szerkesztésére szolgáló OfficeSuite.
A stylus leginkább a Smart Note használatakor válik igazán nagy segítséggé, ekkor ugyanis jegyzeteket, apróbb rajzokat készíthetünk, amit aztán az alkalmazás egy igényesen megcsinált, könyvszerű ikon alá ment el. Az ugyanakkor eléggé sajnálatos, hogy ezenkívül nem igazán van kihegyezve a rendszer a speciális tartozék használatára, ebbe bizony több energiát is fektethettek volna! A Skype-ot az előlapi VGA, illetve a hátlapi 5 megapixeles kamerával is használhatjuk. És igen, csak erre használjuk a kamerákat, többre nem igazán alkalmasak, fotózásra vannak sokkal jobb eszközök is.
Külön örültem, hogy az n-es WiFi-vevő kifejezetten erősre sikeredett, ahol a legtöbb készülék már elvesztette a fonalat, a Prestigio még hibátlanul működött. Aki esetleg szeretné, az a Bluetooth 4.0 segítségével küldheti át az adatait az ismerőseinek. A folyamatos nyomkodást egész jól bírja a készülék, a 6000 mAh-es akkumulátornak hála több film megnézése sem jelent gondot neki, ám az iPad mini szintjét még így sem éri el, pedig abban csak 4490 mAh-es akkumulátor található.
Alapvetően nem volt problémám a Prestigio legújabb modelljével, a készülék gyorsan, pontosan működött, csak a vastagságát találtam zavarónak. Egy kézben tartva nehéznek és „régiesnek” érződött, szemben például az iPad minivel vagy a Nexus 7-tel, amik ugyanebben az árkategóriában találhatók, igaz, azokban nincs 3G modem. Aki tehát képes elfogadni a modell ezen hátrányát, és nem zavarja a viszonylag nagy méret, de kifejezetten elnyerte a tetszését, az menjen el a VIP-Phone-hoz, és tekintse meg náluk a készüléket.
A teljes teszt a WikiTech.hu portálon olvasható!