Teszt: Sony SRS-BTX300 – A zene szól!

Bár sokszor temették már, a zeneipar erősebb, mint valaha. Leteszteltük a Sony újdonságát: a kompakt, hordozható hangfalat.

WikiTech.hu
2013. 07. 09. 4:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár sokszor temették már, a zeneipar erősebb, mint valaha. Az internetnek hála manapság pillanatok alatt bárki sztárrá válhat, és hirtelen milliók hallgathatják a zenéjét. Mivel mostanában szinte mindenki okostelefonnal rohangászik, kézenfekvő, hogy ezeket a dalokat valahogyan meg tudjuk osztani a barátainkkal. Ezért születtek meg a kompakt, hordozható hangfalak. Tesztünk alanya is ebbe a csoportba tartozik, és nyugodtan mondhatom, hogy jó munkát végeztek a Sony mérnökei.

Egy jellegzetesen sonys dobozban érkezett a készülék, és arról sem feledkeztek el, hogy már a hazaúton megtanuljuk a BTX300-as funkcióit, hiszen gyakorlatilag az összes képességét tételesen felsorolják az újdonságnak. A doboz méretét nem vitték túlzásba, épp annyival nagyobb, hogy biztonságban meg tudja védeni az általunk sok pénzért vásárolt terméket. A védelem amúgy is nagy szerepet kapott, a gyári tartozékok között ugyanis egy praktikus hordtáskát is elhelyeztek a tervezők, így hordozás közben sincs okunk félni, hogy esetleg megkarcolódik a hőn szeretett termék.

Mivel egy akkumulátorról is üzemelő eszközről van szó, így a töltőt sem hagyták ki a dobozból, mellette már csak a használati útmutatók foglalják a helyet. Térjünk is rá a legizgalmasabb dologra, magára a BTX300-asra, amire akárcsak a gyártó többi termékére, jó ránézni. Az alig 5,8 cm vastag hangfal különleges megoldása, hogy a jobb oldali fém pánt eltolható, ezáltal képes saját magát megtartani. Természetesen igyekeztek kihasználni a teret a mérnökök, így ide került a bekapcsológomb, a Bluetooth, az audio bemenet és a hangszínválasztó gombja is.

Felül a hangerőállító és a hívásfelvevő gomb található. Ez azt is jelenti, hogy a BTX300 rendelkezik beépített mikrofonnal, vagyis képes betölteni egy asztali kihangosító szerepét is. Hátul egy töltő, a 3,5 mm-es jack és egy USB csatlakozója található, illetve ide került a reset gomb is. Elöl az Xperia modellekről már ismert jelzőfény is megtalálható, sikeres csatlakozás esetén kéken, várakozó üzemmódban pedig fehéren világít.

 

Több módon is dalolásra késztethetjük a Sony készülékét. MP3-lejátszók esetén a hátoldali 3,5 mm-es jack csatlakozó használata az ideális. Régebbi telefonok, vagy éppen „i-felhasználók” pedig a Bluetooth igénybevételével indíthatják el kedvenc muzsikájukat. Ehhez mindössze párosítani kell a két készüléket, innentől minden megy magától, nincs több dolgunk.

Azok, akik NFC-s telefont használnak, már kicsit körülményesebben „kapcsolódhatnak be”. Ugyanis le kell tölteni a Google Play áruházból a One Touch nevű applikációt, majd ha ez megvan, és elvégeztük a megfelelő beállításokat, akkor végre hozzáérinthetjük a készülékünket a hangfalhoz, ami csodák csodájára megszólaltatja a zenét.

Az persze nem elég, hogy szól, az is fontos, hogy hogyan. A Sony ehhez az S-Master technológiát hívta segítségül, ami gyakorlatilag egy digitális erősítőt jelent. Nem maradt ki a repertoárból a DSEE sem, ez a tömörített zene hangminőségének javításáért felel. Ezek után nem vagyok meglepve, hogy bizony az új jövevény igen jól szól. Az 1,6 kilogrammos súlyához és „aprócska” méretéhez képest én rosszabbra számítottam.

Elektronikus zene hallgatása közben feltűnt, hogy a basszus lehetne több, de ne legyünk telhetetlennek, épp ezért hozták ki a BTX500-ast, az jobb ebben. A fentebb említett hangjavító algoritmusok kiválóan végzik a dolgukat, egy gombnyomásra érezhetően javul a zene minősége, bevallom, le voltam nyűgözve. A 20 W-os hangszóró torzításának mértéke még magas hangerőn is minimális, az eszköz minden gond nélkül képes megtölteni élettel egy kisebb szobát. Beépített akkumulátorának hála útközben is helytáll a BTX300, hiszen 8 órán át képes szórakoztatni zenével a közönségét.

Nagyon hamar megbarátkoztam a készülékkel, hiszen rengeteg szeretnivaló van benne. Talán úgy is mondhatnám, hogy minden porcikáját lehet kedvelni, egy kivétellel, ami bizony az ára. Jelen pillanatban ugyanis közel 50 ezer forintot kell fizetnünk a Sony újdonságáért, ami bár kiváló termék, de ennyit nem ér. Kicsit később, 10 ezer forinttal olcsóbban viszont akár az év vétele is lehet annak, aki egy ilyen eszközzel szeretné díszíteni az otthonát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.